Czym tak naprawdę jest cellulit?

Wiele kobiet marzy o gładkiej i pięknej skórze ciała. Niestety, tylko niektórym z nich udaje się taki efekt osiągnąć. Chcesz wiedzieć, co zrobić, aby móc pochwalić się ślicznymi nogami, bez grama tłuszczu i cellulitu? Skorzystaj z porad profesjonalistów, zdrowo się odżywiaj i ćwicz na świeżym powietrzu.

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest cellulit.

Cellulit to nic innego jak tkanka tłuszczowa, która znajduje się pod skórą. Kiedy mamy do czynienia z jej nadmiarem, wypycha ona skórę do góry, tworząc nieestetyczne grudki, wybrzuszenia i wałeczki. Przypomina grudkowatą i ziarnistą substancję. Cellulit pojawia się głównie u osób starszych. Nie oznacza to jednak, że młode dziewczyny, a nawet chłopcy, go nie mają. Występuje tam, gdzie organizm najwolniej spala tkankę tłuszczową. Cellulit obejmuje następujące partie ciała: uda, brzuch, pupa.

Dlaczego to akurat ja mam cellulit?

Niestety nie masz wpływu na to, czy w przyszłości cellulit pojawi się na twoim ciele. Wiele zależy od tego czy w twojej rodzinie ten problem był dość częsty. Decydujący wpływ mają tu zatem geny. O obecności cellulitu pod skórą decyduje także płeć. Przyjmuje się, że bardziej widoczny jest u pań niż u panów. Ilość zgromadzonego w ciele tłuszczu również zalicza się do czynników powodujących cellulit. Im więcejtkanki tłuszczowej, tym cellulit stanie się bardziej widoczny. Do czynników wywołujących tłuszczowe wypukłości zalicza się także wiek i grubość skóry.

A jak pozbyć się cellulitu?

Pod uwagę weź to, że cellulit nie jest jedynie defektem kosmetycznym. Jest to także schorzenie, które może się wiązać z nieprawidłowym spalaniem tłuszczu w organizmie. Więc co zrobić z cellulitem? Pozbycie się tego defektu polega na usunięciu tłuszczu, zastosowania specjalnej diety lub zestawu ćwiczeń. Pamiętaj jednak, że nie ma żadnych leków i kosmetyków, które pomogą ci wyeliminować te niedoskonałości skóry . Dadzą jedynie powierzchowny efekt, ale nie wyleczą źródła problemu. Zabiegi kosmetyczne również nie przyniosą długotrwałych rezultatów. Niektórzy twierdzą, że dobre skutki przyniesie połączenie ćwiczeń aerobowych z siłowymi. Jeśli chcesz tylko zamaskować cellulit, zastosuj samoopalacz. Na ciemnej karnacji grudki są bowiem mniej widoczne.