Skuteczne sposoby na obcierające buty. Jak uniknąć odcisków?

Piękne buty vs. wygodne buty. Większa część kobiet chciałaby mieć szafę wypełnioną seksownymi szpilkami. Problem jest tylko jeden. Nie da się chodzić w seksownych butach tak wygodnie, jak w trampkach. Zazwyczaj już po pierwszym wyjściu w nowych butach mamy zranione stopy. Jak tego uniknąć? Jest na to kilka skutecznych sposobów.

Obtarcia szczególnie częste są latem. Ma to związek z wieloma czynnikami. Temperatury są wyższe, a więc stopy szybciej się pocą oraz częściej są opuchnięte. Nasze buty mają różne kształty i wiele krojów. Wykonane są zazwyczaj z materiałów nieco twardszych lub po prostu syntetycznych. Połączenie tego wszystkiego skutkuje… bolesnymi obtarciami.

SKUTECZNE SPOSOBY NA OBTARCIA STÓP

1. Buty należy rozchodzić

Każdy model musi być rozchodzony i raczej nie powinno mieć to miejsca np. w trakcie wesela. Przed imprezą lub wyjściem należy pochodzić w butach po domu tak, aby ich kształt dopasował się do stopy. Warto zabezpieczyć nogę skarpetką, co pozwoli uniknąć bąbli po domowym spacerze. Skarpetka pomoże rozciągnąć nieco but i zniwelować ucisk.

2. Warto zainwestować we wkładki

Najlepsze do mało wygodnych butów są wkładki żelowe. Wklejone za piętę uchronią ją przed otarciami. Natomiast umieszczone pod palcami będą świetnie amortyzowały ciężar całego ciała, który (zwłaszcza w szpilkach) spoczywa na przedzie stopy.

3. Zapiętki można rozbić

Najczęściej otarcia zauważamy na piętach. Twarde zakończenie buta często są niedopasowane do kształtu stopy. W trakcie chodzenia naruszają delikatną skórę, co skutkuje bolesnymi bąblami. Zapiętki można nasączyć spirytusem i rozbić młotkiem. W wielu sklepach obuwniczych dostaniemy również preparaty w aerozolu, które zmiękczają wnętrze buta. W obu przypadkach but powinien się uleżeć na nodze.

4. Trzeba ograniczyć potliwość stóp

Znaczna część otarć powstaje ze względu na ślizganie się stopy w bucie. Nadmiernego tarcia w bucie można uniknąć. Można ograniczyć potliwość stóp poprzez używanie specjalnie do tego przeznaczonych talków. Alternatywa to zakup skarpetek antypoślizgowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *