Zagęszczanie rzęs. Co poleca dobra stylistka rzęs?

Jak wiele uwagi poświęcasz swoim rzęsom? Jeśli pokazanie się światu w swojej naturalnej odsłonie jest dla Ciebie wyzwaniem, to może oznaczać jedno. Twoje rzęsy są zaniedbane i potrzebują więcej uwagi. Wcale nie chodzi o tusz do rzęs z rana, a odpowiednią pielęgnację. Zagęszczanie rzęs można wykonać na wiele sposobów – znajdź swój najlepszy.

Ostateczny wybór metody na piękne, długie i gęste rzęsy pozostaje w Twoich rękach. Warto jednak zasięgnąć opinii kogoś, kto zna się na rzęsach bardziej. Dobra stylistka rzęs pomoże znaleźć rozwiązanie problemu każdej kobiecie. Porada specjalisty może pomóc w zaoszczędzeniu czasu, który bez pomocy poświęcilibyśmy na rozmyślanie, jaki sposób na zagęszczanie rzęs wybrać.

Zanim zdecydujesz się powierzyć zdrowie i wygląd swoich rzęs komukolwiek, musisz znaleźć odpowiednią kosmetyczkę. Jak i gdzie szukać?

Stylista na wagę złota

Niestety prawda jest taka, że dobry stylista rzęs to „towar” deficytowy. Nawet w dużych miastach, gdzie wydawałoby się łatwą sprawę znalezienie profesjonalnego salonu kosmetycznego. Braki kadrowe, jeżeli chodzi o kogoś, kto zna się na rzęsach, są bardzo częste. Na co zwracać uwagę przy wyborze salonu, gdzie wykonamy zagęszczanie rzęs? Podpowiadamy.

Dobry stylista rzęs powinien:

 • mieć dokumenty potwierdzające wykształcenie kierunkowe, kwalifikacje, kursy;
 • znać się na metodach na zagęszczanie rzęs i używanych do tego materiałach;
 • mieć bogatą ofertę, którą dopasowuje do potrzeb i predyspozycji klienta;
 • używać tylko materiałów dobrej jakości, przetestowanych i bezpiecznych;
 • cenić się, bo przedłużanie za grosze nigdy nie będzie profesjonalnym zabiegiem;
 • szczegółowo informować o zabiegu, jaki będzie wykonywany (także wadach);
 • ostrzec klienta przed możliwymi skutkami ubocznymi i poinformować o alternatywach;
 • mieć sporo recenzji i poleceń zarówno pocztą pantoflową, jak i w sieci!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości przy wyborze salonu, a pracujące w nim kosmetyczki nie udzielają wyczerpujących informacji – lepiej zrezygnuj. Nie ma sensu narażać się na rezultaty pracy niekompetentnych osób. Pamiętaj, że masz prawo wybierać, dopytywać, oczekiwać wyjaśnień i wiedzieć, jakim zabiegom oraz dlaczego będziesz poddawana.

Jakie metody na zagęszczanie rzęs polecają styliści?

Piękne rzęsy nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń. Żyjemy w XXI wieku, kiedy dostępność i ilość metod na przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs jest ogromna. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego i oczywiście w rozsądnej cenie. Choć te są bardzo zróżnicowane.

Profesjonaliści w swoim fachu polecają kilka metod – tańszych lub droższych, popularnych lub mniej, czasochłonnych i tych ekspresowych. Każda z nich ma swoje wady i zalety, choć i tak w konsekwencji dochodzimy do tego, że najlepsza metoda to naturalna odżywka do rzęs i brwi. Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej metodom na zagęszczanie rzęs, które polecają styliści z całego świata. Być może wśród nich znajdziesz tę, która będzie idealna dla Ciebie.

PRZEDŁUŻANIE METODĄ 1:1

Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 to najpopularniejszy sposób. Daje natychmiastowe efekty (nie licząc godzin spędzonych na fotelu u kosmetyczki). Objętość, długość i kształt rzęs można dowolnie modyfikować, dobierając inny materiał lub rodzaj sztucznych rzęs. Na czym polega ta metoda? Pojedyncze sztuczne rzęsy dokleja się do naturalnych, wszystkich lub tylko części – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Brzmi zachęcająco, ale…

Zabieg wykonany przez pseudostylistkę może przynieść bardzo nienaturalny, przerysowany efekt. Zagęszczanie rzęs wymaga odpowiednich umiejętności i dużo czasu. Proces jest żmudny i czasochłonny (trwa nawet do 3 godzin). Bardzo łatwo o podrażnienia i uszkodzenia rzęs. Używane materiały często uczulają, a nieostrożność przy zakładaniu lub zdejmowaniu rzęs może powodować uszkodzenia mechaniczne. Warto też wspomnieć, że regularne zagęszczanie rzęs metodą 1:1 może znacznie osłabiać rzęsy, które coraz słabiej trzymają się w mieszkach włosowych. Sam efekt przedłużania utrzymuje się natomiast tylko tyle, ile żyją naturalne rzęsy, czyli kilka tygodni. Rzęsy stopniowo wypadają i trzeba je często uzupełniać, aby efekt się utrzymał dłużej.

PRZEDŁUŻANIE METODAMI OBJĘTOŚCIOWYMI

W przypadku metod objętościowych sytuacja wygląda bardzo podobnie. Zabieg polega na przyklejaniu sztucznych rzęs do tych naturalnych, jednak tutaj do każdej sztucznej rzęsy (lub większości) przykleja się kępkę włosków syntetycznych. To daje spektakularne efekty, a zagęszczanie rzęs jest dużo bardziej widoczne. W zależności od metody (np. 2:1, 4:1, 8:1) do jednej rzęsy przykleja się kępki złożone z 2 lub więcej włosków. Jednak w rzeczywistości…

Zabieg jest jednym z najbardziej obciążających dla rzęs. Zagęszczanie rzęs metodami objętościowymi powoduje, że naturalne włoski znacznie się osłabiają, mogą wypadać w nadmiarze, a nawet istnieje ryzyko łysienia powiek. Doklejanie sztucznych rzęs jest bardzo czasochłonne i wyjątkowo kosztowne. Uzyskane z rąk nieprofesjonalnej kosmetyczki efekty są dalekie od naturalności. Im więcej syntetycznych rzęs, tym większe prawdopodobieństwo, że efekt będzie karykaturalny i po prostu śmieszny. Trzeba przy tym wspomnieć, że syntetyczne włókna i kleje, a także rzęsy pochodzenia zwierzęcego mogą powodować silne uczulenia. Oddając się w ręce amatora, musimy liczyć się również z ryzykiem uszkodzenia rzęs przy niewłaściwym przedłużaniu lub zdejmowaniu sztucznych rzęs. Tutaj również konieczne jest uzupełnianie ubytków.

PERMANENTNE TUSZOWANIE RZĘS

Najmniej popularna z metod to permanentne tuszowanie. Zagęszczanie rzęs tym sposobem nadaje im optycznie większą objętość. Zabieg polega na farbowaniu odpowiednim barwnikiem (także henną) naturalnych włosków. Nie ma tutaj sztucznych włókien i klejów, dlatego jest to mniej obciążająca metoda. Efektem permanentnego tuszowania jest wzmocnienie koloru rzęs. To świetna alternatywa dla tuszu do rzęs, choć…

Permanentne tuszowanie to sposób na tylko optyczne zagęszczanie rzęs, więc efekt nie jest spektakularny. Poza tym utrzymuje się tylko tak długo, jak naturalne rzęsy, które zostały zafarbowane. Nie jest to zatem metoda trwała, bo wzmocnienie koloru zniknie po kilku tygodniach. To oznacza, że za ten czas znowu trzeba powtarzać zabieg, co nie odbija się pozytywnie na rzęsach. Mimo że permanentne tuszowanie rzęs jest dla nich mniej obciążające, to nadal narusza wrażliwą strukturę włosków. Barwniki i substancje używane do tego zabiegu również mogą uczulać i podrażniać skórę w okolicach oczu. Za jeden taki zabieg trzeba też zapłacić sporą kwotę, która raczej nie jest adekwatna do jakości i długości efektów.

STOSOWANIE ODŻYWKI NANOLASH

Nanolash w trosce o Twoje piękne rzęsyDobry stylista rzęs powinien zaproponować również alternatywne rozwiązanie problemu, jakim bezsprzecznie są odżywki do rzęs i brwi. Wielu profesjonalistów sprzedaje takie produkty w swoich salonach kosmetycznych. Najczęściej wybieraną i polecaną przez specjalistów odżywką jest serum stymulujące wzrost rzęs i brwi Nanolash – numer jeden wśród metod na zagęszczanie rzęs.

Dlaczego odżywki do rzęs są najlepsze?

NATURALNOŚĆ – odżywka do rzęs i brwi bazuje na naturalnych składnikach, które wzmacniają i regenerują rzęsy, a także pobudzają ich wzrost. Działa odżywczo i regeneracyjnie. Zagęszczanie rzęs oraz brwi odżywką to całkowicie naturalna metoda nie tylko ze względu na skład, ale również sposób działania. Nie tuszujemy niedoskonałości, nie obciążamy włosków sztucznymi substancjami, ale odżywiamy i poprawiamy wygląd naszych naturalnych rzęs.

SKUTECZNOŚĆ – mimo że odżywki do rzęs nie oferują natychmiastowych efektów, są bardzo skuteczne. Wystarczy średnio miesiąc, aby Nanolash przyniosło wzmocnienie, pogrubienie, wydłużenie i zagęszczenie rzęs. W przeciwieństwie do innych sposobów odżywki dają pewność, że rezultaty będą naturalne i widoczne, a rzęsy nie zostaną przy tym nadmiernie obciążone. Nanolash wspiera regenerację i odżywianie włosków, nie obciąża ich dodatkowo, bo jego formuła jest lekka.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, że zagęszczanie rzęs i brwi z pomocą odżywek to jedna z korzystniejszych metod, być może przekonają Cię koszty. Akurat o tej zalecie stosowanie serum wzmacniająco-wydłużającego nie powie żaden stylista rzęs, bo strzeliłby sobie w stopę. Odżywka do rzęs to najtańsza opcja! Jedno opakowanie Nanolash ma pojemność 3 ml, kosztuje tyle, co fajny t-shirt i wystarcza aż na pół roku! Mniej niż za cukierek dziennie to kwota, którą każda kobieta powinna być w stanie zapłacić za trwałe i całkowicie naturalne efekty na rzęsach.

15 Komentarze “Zagęszczanie rzęs. Co poleca dobra stylistka rzęs?”

 1. Maagdalenaa

  naprawdę bardzo trudno znaleźć profesjonalistkę, która dobrze przeprowadzi taki zabieg. nawet w bardzo dobrym gabinecie można trafić na kogoś kto zrobi to źle.

  Odpowiedz
  • KasiaJ

   jeszcze trudniej trafić na kosmetyczkę, która powie jakie skutki może mieć długotrwałe przedłużanie

   Odpowiedz
 2. Siri26

  Mnie wystarczyło że raz miałam zrobione 1:1, żeby to zniszczyło i osłabiło moje prawdziwe rzęsy.

  Odpowiedz
 3. Karolina

  Ja też miałam robione rzesy metodą 1:1 w najlepszym salonie w mieście. Efekt był przepiękny i rzęsy długo się trzymały, choć przyznam , że bardzo na nie uważałam, ale prawda jest taka, że ta metoda bardzo osłabia rzęsy. Nawet wtedy jak jest robiona przez profesjonalistkę, która pracuje na najlepszych materiałach.

  Odpowiedz
 4. Natasza

  Jeszcze nie widziałam ładnie zrobionych sztucznych rzęs, zawsze wyglądają nienaturalnie

  Odpowiedz
 5. Agness

  Mnie po przedłużaniu zaczęły wypadać rzęsy, nie zdecyduje się już nigdy na taki zabieg. Pomógł mi olejek rycynowy, który je wzmocnił. A teraz jestem bardzo ciekawa tej odżywki.

  Odpowiedz
 6. Lucyna

  Mnie po przedłużaniu bardzo pomogła ta odżywka, jak miałam osłabione i połamane rzęsy po ściągnięciu sztucznych.

  Odpowiedz
 7. sunshine

  Mam tę odżywkę od kilku miesięcy i potwierdzam, że rzeczywiście maksymalnie wydłuża rzęsy. Pięknie wyglądają jak się je umaluje. Nie ma potrzeby doklejać sztucznych

  Odpowiedz
 8. Patrycja

  Ja przedłużam i nie zauważyłam, żeby moje naturalne rzęsy cierpiały z tego powodu. Jednak dobrze jest wiedzieć, że w razie czego jest dobra odżywka 😉

  Odpowiedz
 9. Vikki90

  Bardzo chcę przetestować tą odżywkę na swoich rzęsach 🙂

  Odpowiedz
 10. Inga

  słyszałam o nanolash same dobrze rzeczy od koleżanek i muszę w końcu wypróbować

  Odpowiedz
 11. Ewelina

  Mega efekt u mnie, jestem bardzo zaskoczona, że odżywka mogła tak wydłużyć rzęsy, ale i efekt po przedłużaniu jest bardziej spektakularny. Chwilowo zrobiłam sobie przerwę w przedłużaniu, żeby dać odpocząć rzęsom i je wzmocnić. Ta odżywka jest naprawdę świetna.

  Odpowiedz
 12. Kamila

  Miałam permanentne tuszowanie i bardzo tego nie polecam. Rzęsy fatalnie wyglądały. Były suche i sztywne a sam efekt nie był powalał.

  Odpowiedz
 13. Martyna K.

  Na szczęście zanim zdecydowałam się na przedłużanie sporo się naczytałam o tym i stwierdziłam, że najpierw sprobuję zastosować odżywkę. I właśnie nanolash wybrałam , bo miał najlepsze opinie. Jestem bardzo zadowolona z efektu! Koleżanki pytają co zrobiłam z rzęsami, że są takie długie 🙂 zanim przedłużycie wypróbujcie to serum.

  Odpowiedz
  • Lucy

   Popieram! Tym bardziej, że to odżywka z bardzo dobrymi składnikami. Mnie pomogła kiedy zaczęly mi wypadać rzęsy ( nie po przedłużaniu, bo nigdy tego nie robiłam )

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *