Błędy w makijażu. Jak ich nie popełniać?

Niestety… Nie wszystkie dziewczyny potrafią się malować. W efekcie zamiast wyglądać pięknie, postarzają się lub nieświadomie sobie szkodzą. Sprawdź, jakie błędy kobiety popełniają najczęściej. Być może ty ich unikniesz.

Makijaż twarzy nie jest taki łatwy.

Wiele kobiet wciąż źle dobiera podkład do kolorytu cery. Odcień kosmetyku jest zbyt jasny lub ciemny. W efekcie uzyskujemy trupio blady kolor skóry lub tzw. efekt maski, czyli ciemny podkład odcinający się od barwy skóry. Jak zatem dobrać podkład? Kosmetyk powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od kolorytu cery. Dobrany w świetle naturalnym i odpowiednio zaaplikowany będzie upiększał naszą buzię. Do podkładu pasować będzie bronzer lub róż do policzków. Pamiętaj jednak, że zaaplikowanie zbyt dużej ilości bronzera może cię postarzyć, a różu do policzków – stworzyć nienaturalny i komiczny wręcz efekt.

Makijaż oczu też sprawia kłopoty.

Makijaż oczu zajmuje chyba najwięcej czasu. Malujemy brwi, powieki i rzęsy. Kreska narysowana eyelinerem musi być precyzyjna, maskara nie może sklejać rzęs, a cienie nie mogą się osypywać i zbrylać w załamaniach powiek. Staraj się nadać brwiom naturalny kształt i grubość. Nie mogą wyglądać jak cienka i mocno wygięta kreska. Teraz modne są brwi gęste, ale wymodelowane. Kolor cieni do powiek dobieraj do barwy tęczówki, włosów i brwi. Podczas aplikacji dokładnie rozetrzyj je pędzelkiem, aby zdobiły oczy i całą twarz. Kreska namalowana eyelinerem powinna optycznie powiększać oczy. Dlatego pamiętaj, aby była odpowiednio podniesiona do góry i zblendowana z cieniami do powiek. Prawidłowa aplikacja tuszu do rzęs to także bardzo ważne zadanie. Oprawa oczu musi być dopracowana, a rzęsy nie mogą sklejać się. Na lato wybierz wodoodporną maskarę.

Makijaż ust jednak trudny?

Zbyt jaskrawe lub ciemne kolory szminek nie dodadzą nam uroku. Wręcz przeciwnie: popsują nam cały makijaż. Podczas zakupów kosmetyków do malowania ust zwracaj uwagę na: koloryt cery, barwę włosów, typ karnacji, a nawet szkliwo zębów. Najlepiej zrobisz, gdy makijaż ust wykonasz kosmetykami w naturalnych odcieniach. Pamiętaj: mocny makijaż oczu i delikatny makijaż ust pasują do siebie idealnie; tak jak i subtelnie pomalowane oczy i usta podkreślone szminką w intensywnym kolorze.