Jak przedłużyć trwałość opalenizny? Sprawdzone sposoby i patenty

Lato powoli się kończy. Jednak większość z nas chciałaby jak najdłużej zachować oliwkowy lub czekoladowy odcień skóry. Co zrobić, aby tak się stało? Przetestuj sprawdzone metody na przedłużenie opalenizny.

Kilka prostych sposobów

Przed kąpielami słonecznymi rób peeling. W ten sposób usuniesz martwy naskórek, który mógł utrudniać równomierne opalanie się. Co więcej, robiąc peeling wygładzisz drobne zmarszczki i wyrównasz koloryt skóry. Po kąpieli słonecznej również możesz zrobić ten prosty zabieg. Skóra będzie ładniejsza i bardziej promienna. Jaki jest drugi sposób na zachowanie opalenizny? Przed i w trakcie ekspozycji skóry na słońce warto zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Używając takiego produktu, ochronisz swoją skórę przed oparzeniami, a kolor stanie się jednolity i intensywny. Nawilżanie skóry również pozwoli ci zachować ładną opaleniznę na dłużej. Stosuj kremy regeneracyjne i kojące. Dostarczanie organizmowi wody od wewnątrz również jest bardzo ważne. Powinnaś przyjmować około 1 litra wody dziennie.

Dieta i witaminy

Zachowaniu ładnej opalenizny służą także odpowiednia dieta i przyjmowanie suplementów diety. Spożywaj produkty bogate w beta-karoten i witaminę A. Te dobroczynne substancje znajdziesz w marchwi, pomidorach, papryce oraz innych pomarańczowych lub czerwonych owocach i warzywach. Zarówno witamina A, jak i beta-karoten nadają skórze brązowy odcień. W podobny sposób działają nutrikosmetyki, czyli suplementy diety pozytywnie oddziałujące na skórę i cały organizm. Produkty te nadają skórze brązowy lub oliwkowy kolor.

Opalanie, a co potem?

Opaleniznę przedłużą także pudry lub balsamy brązujące i samoopalacze. Pamiętaj jedynie, że należy je nakładać tak, aby na skórze nie powstały smugi i plamy. Dobrym rozwiązaniem będzie też korzystanie z solarium. Uważaj jednak, aby nie przesadzić i nie nabawić się nowotworu skóry. Dzięki solarium i samoopalaczom opaleniznę możesz mieć nawet przez cały rok.