Jak regulować brwi? Metody regulacji brwi

Chociaż brwi to niepozorne włoski, które składają się na dwa łuki nad oczami, to właśnie one nadają twarzy charakter i sprawiają, że spojrzenie jest wyrazistsze. Nieregulowane brwi wyglądają niedbale, dlatego większość kobiet regularnie wykonuje ten zabieg – samodzielnie lub w salonie. Jak regulować brwi i jakie są metody regulacji brwi? Na czym polega regulacja brwi pęsetą, woskiem i laserem? Jak wykonać nitkowanie brwi krok po kroku? Jaka regulacja brwi jest skuteczniejsza: przeprowadzona samodzielnie w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Jak regulować brwi?

Aby prawidłowo wyregulować brwi, potrzeba ołówka lub patyczka, który pomoże wyznaczyć odpowiedni kształtu łuku. Zanim przystąpimy do regulacji, powinnyśmy zmyć makijaż oraz oczyścić i zdezynfekować pęsetę.

Najpierw wyznaczamy długość łuku brwiowego. Aby to zrobić, musimy przyłożyć ołówek do skrzydełka nosa w taki sposób, aby dotykał zewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym ołówek przetnie brew, będzie wyznaczał koniec łuku.

Następnie przykładamy ołówek tak, aby sięgał tej części obwódki źrenicy, która jest położona najbliżej zewnętrznego kącika oka. Miejsce, w którym dotknie brwi, powinno wyznaczać szczyt łuku brwiowego (około 2/3 długości brwi). Brwi nie powinny być zbyt cienkie, bo wtedy wydają się nienaturalne.

Metody regulacji brwi

Regulacja brwi pęsetą

Pęseta to najpopularniejsza metoda depilacji. Aby ją zastosować, należy wyznaczyć optymalny kształt łuku brwiowego. Robimy to zgodnie z instrukcją powyżej, ale tym razem usuwamy włoski, które go zaburzają, to znaczy:

  1. Przykładamy patyczek lub ołówek do płatka nosa tak, aby był poprowadzony przez wewnętrzny kącik oka aż do brwi. Dzięki temu zobaczymy punkt, w którym powinien przebiegać początek łuku brwiowego, i usuniemy dzikie włoski znajdujące się po drugiej stronie patyczka.
  2. Przykładamy patyczek do płatka nosa tak, aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka i sięgał brwi. Właśnie tu powinien przebiegać koniec łuku brwiowego. Teraz wystarczy usunąć włoski po drugiej stronie patyczka.

O czym należy pamiętać podczas regulacji brwi pęsetą?

  • Zanim przystąpimy do regulacji brwi, musimy zdezynfekować pęsetę.
  • Brwi przed regulacją powinny być rozczesane, na przykład za pomocą umytej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs lub czystej szczoteczki do zębów.
  • Zabieg należy przeprowadzać w dobrze oświetlonym miejscu. Tylko takie warunki umożliwią dojrzenie małych włosków, które zaburzają łuki brwiowe.
  • Jeżeli brwi się łączą, włoski pomiędzy łukami należy usunąć.
  • Brwi nie powinny być regulowane w zbyt małej odległości od lustra, bo to uniemożliwi zobaczenie ich na tle całej twarzy.
  • Brwi należy wyrywać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos, bo w przeciwnym razie będą rosły w dół.
  • Brwi najlepiej regulować wieczorem, bo do rana opuchlizna i zaczerwienienia powinny zniknąć.
  • Jeżeli w miejscu wyrwanego włoska pojawi się krew, należy je zdezynfekować. Warto dezynfekować podrażnienia nawet wtedy, gdy nie doszło do krwawienia.
  • Włosek, który rośnie w prawidłowym miejscu, ale jest za długi, może być skrócony za pomocą nożyczek do paznokci. Nie należy przycinać zbyt wielu włosków, ponieważ przycięte brwi stają się ostre i odstają.
  • Obie brwi powinny być identyczne, dlatego należy się upewnić, że lewa nie różni się od prawej kształtem.
  • Usuwanie włosków nad łukiem brwiowym jest niebezpieczne, bo może prowadzić do uszkodzenia nerwu.
  • Aby regulacja brwi była mniej bolesna, warto naciągnąć skórę palcami.
  • Ból po depilacji pomogą uśmierzyć kostki lodu.

Regulacja brwi woskiem

Wosk nie jest najlepszą metodą depilacji, ponieważ sprawia, że skóra pod okiem, która jest bardzo delikatna, wiotczeje i w dalszej perspektywie może spowodować opadającą powiekę.

Regulacja brwi maszynką lub depilatorem

To równie niewłaściwe metody depilacji co wosk. Maszynka do golenia sprawi, że brwi odrosną gęstsze, przez co będą wyglądały niechlujnie. Ponadto ryzyko skaleczenia jest duże. Z kolei depilatorem niechcący możemy usunąć więcej włosów niż zamierzaliśmy.

Regulacja brwi laserem

Ta metoda depilacji jest nie tyle zła, ile nie tak precyzyjna jak regulacja brwi pęsetą. Pęseta w przeciwieństwie do lasera umożliwia nam ustalenie co do włoska, jaki kształt mają mieć nasze brwi.

Nitkowanie jako metoda regulacji brwi

Nitkowanie to metoda regulacji brwi wywodząca się z Indii. Wykorzystuje nić splecioną ze stuprocentowej bawełny, która może być stosowana nie tylko do usuwania brwi, lecz także do depilacji niechcianych włosków na twarzy. Bawełniana nić precyzyjnie chwyta nawet bardzo cienkie i krótkie włoski, które wyrywa wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt nitkowania utrzymuje się długo. Ponadto jest to metoda bardzo ekologiczna i higieniczna, ponieważ naszej skóry dotyka jedynie czysta nitka, która jest wyrzucana bezpośrednio po użyciu. Z tego powodu nitkowanie brwi sprawdzi się u alergików i osób z wrażliwą skórą.

Nitkowanie brwi może sprawiać ból lub wywoływać dyskomfort, ale z pewnością jest on mniej odczuwalny niż podczas depilacji brwi gorącym woskiem.

Nitkowanie brwi krok po kroku

Najpierw należy uciąć kawałek bawełnianej nici o długości około 40 cm, po czym związać jej końce na supeł i tym samym stworzyć pętelkę. Pętelkę nakładamy na palec lub na całą dłoń w zależności od preferencji. Obracając palcami jednej dłoni, zwijamy nić około 8 razy; w ten sposób powstaje ósemka. Dowolną pętelkę przykładamy do miejsca, które chcemy wydepilować, i przesuwamy palcami w taki sposób, aby jedna pętelka stawała się mniejsza, a druga większa. Skręt nitki będzie się przesuwał, a włoski, które obejmie, zostaną usunięte. Ruch powinien być wykonywany pod włos.

Regulacja brwi – samodzielnie w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Niezależnie od metody, regulacja brwi może być przeprowadzona samodzielnie w domu i w gabinecie kosmetycznym. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety: jeżeli zabieg wykonuje fachowiec, jest on droższy, ale możemy być pewni efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *