Jak zrobić loki? Wypróbowane triki i sposoby

Proste czy kręcone? To jest odwieczny dylemat wszystkich kobiet. Zazwyczaj jest tak, że dziewczyny, które mają proste włosy, chcą mieć naturalne loki. I odwrotnie: kręcone włosy jak najszybciej chciałoby się wyprostować. Jednak dziś dowiecie się, jak zrobić loczki.

Wszystko zależy od cięcia. Jeżeli trafiłaś w ręce profesjonalisty, możesz być spokojna. Masz świadomość, że z salonu fryzjerskiego wyjdziesz z taką fryzurą, jaką sobie wymarzyłaś. Pamiętaj, aby dokładnie obejrzeć się w lustrze i zgłosić fryzjerowi swoje zastrzeżenia. Jeżeli masz kręcone włosy, podcinanie ich będzie wyglądało nieco inaczej. Wilgotne pasemka stają się cięższe i przez to ich skręt nieco się rozluźnia. Nie należy więc drastycznie skracać włosów, lecz ostrożnie je podcinać. Poproś fryzjera o to, by zadbał o twoje końcówki. Włosy kręcone są szczególnie podatne na uszkodzenia i dlatego już podczas cięcia i stylizacji, końce pasemek należy zabezpieczyć. Ponad to niewłaściwe cięcie również może spowodować podobne zniszczenia.

Szampon jest równie ważny. Włosy kręcone mają tendencję do przesuszania i elektryzowania się. Aby zapobiec takim niespodziankom, stosuj odpowiednie kosmetyki. Zwróć uwagę na to, czy dany produkt zawiera substancje wysuszające. Jeżeli w składzie znalazłaś SLS, alkohol lub składniki barwiące, natychmiast zmień swoją pielęgnację. Postaw na olejki kosmetyczne, profesjonalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów i skóry głowy, maseczki i odżywki. Stosuj nawilżające płukanki, np. z siemienia lnianego lub z dodatkiem kwasu hialuronowego. W salonach fryzjerskich oferowane są kuracje odbudowujące i pielęgnacyjne.

Czy znasz jakieś triki pomocne w stylizacji włosów? Zamiast ręcznika z materiału stosuj ten papierowy. W ten sposób pasemka nie będą elektryzowały i puszyły się. Poza tym, ręcznik papierowy szybciej i lepiej wchłonie wodę. Następnie na wilgotne włosy nałóż swój ulubiony kosmetyk stylizujący. Pasemka przeczesz palcami i ułóż je tak, jak robisz to zazwyczaj. W modelowaniu pasemek pomocne będą żele, pianki i musy. Produkty ujarzmią niesforne kosmetyki, nabłyszczą włosy i podkreślą skręt pasemek. Podczas suszenia nawijaj włosy na palce lub na okrągłą szczotkę. Na koniec zaaplikuj kosmetyk nawilżający lub nadający połysku.