Profesjonalna stylizacja rzęs w domu – ranking zestawów do laminacji i liftingu rzęs

Kosmetyczki oferują wiele ciekawych usług, dzięki którym rzęsy są w stanie doskonale podkreślić spojrzenie i nadać mu niepowtarzalnej głębi. Sporą popularnością cieszą się między innymi procedury, które są bezinwazyjne. Pozwalają jednocześnie na pozostanie przy naturalnym wyglądzie, lecz ze spektakularnymi efektami. To umożliwia lifting i laminowanie rzęs. Co ciekawe, można wykonać je nawet w domu. Poniżej rankingi zestawów do stylizacji, które się do tego nadają.

Co to laminacja rzęs, ile trwa lifting i jak długo utrzymują się efekty?

Co to jest lifting rzęs? Po co się go wykonuje? Celem liftingu jest uniesienie i podkręcenie naturalnych włosków. Jest to procedura zupełnie bezinwazyjna, a tym samym bezbolesna. Dzięki temu można cieszyć się jak najbardziej naturalnym lookiem i jednocześnie zachwycać podkręconymi i uniesionymi rzęsami.

Co to jest laminacja rzęs? Poszerza ona efekty liftingu. Niektórzy określają ją mianem keratynowego podkręcania rzęs. To przez to, że rzęsy po laminacji imponują swoim uniesieniem i podkręceniem, a dodatkowo są dużo lepiej odżywione dzięki zastosowaniu właśnie keratyny. Preparaty przeznaczone do laminacji są ponadto pełne innych aktywnych składników. 

W trakcie laminowania rzęs na włoski nakłada się bogate w składniki odżywcze kosmetyki. Pozwalają one na optyczne pogrubienie rzęs oraz przyciemnienie. Włoski są po nich także miększe, bardziej jedwabiste, doskonale nawilżone i mniej podatne na kruszenie. To znacząco zwiększa wygodę w ciągu dnia, gdyż takie rzęsy znacznie lepiej utrzymują tusz. 

Na wykonanie kompletnego liftingu i laminacji rzęs trzeba sobie zarezerwować od kilkudziesięciu minut do około godziny. W tych ramach powinna się zamknąć procedura wykonana zarówno przez profesjonalną kosmetyczkę, jak i domorosłe miłośniczki ich stylizacji. Ile się utrzymuje efekt? To zależy od posiadanych rzęs oraz wybranego zestawu. Z reguły efektami można cieszyć się od 6 do 8 tygodni.

Ranking zestawów do liftingu i laminacji rzęs do użytku profesjonalnego i w domu

Oczywiście laminacja będzie dużo przyjemniejsza i zapewni lepsze efekty, gdy wybierze się odpowiedni zestaw do liftingu rzęs. Ranking poniżej ma być pomocą dla każdej kobiety, która szuka odpowiedniego setu dla siebie. Składa się z kilku najlepszych zestawów wybranych na podstawie analizy wielu czynników. Pod uwagę brano cenę, skład preparatów, ilość aplikacji, czy też trwałość i moc efektów.

1. Zestaw do liftingu i laminacji rzęs Nanolash

Pierwszym setem w rankingu jest Lash Lift Kit od marki Nanolash. To profesjonalny zestaw do laminacji rzęs, który został przygotowany przez markę od lat oferującą rozwiązania pozwalające zadbać kobietom o piękny wygląd tych okolic. Set umożliwia mocne uniesienie i podkręcenie włosków. Po wykonanej laminacji, rzęsy są też dużo lepiej odżywione i nawilżone.

najlepszy zestaw do laminacji rzęs nanolash

W ramach tego zestawu otrzymuje się: 

 • 10 saszetek z aktywatorem,
 • 10 saszetek z neutralizatorem,
 • 10 saszetek keratynowego boostera,
 • klej do laminacji
 • 3 pary wałeczków silikonowych,
 • 3 sztuki grzebyków.

Taka ilość preparatów i akcesoriów wystarcza na wykonanie 10 aplikacji w domowym zaciszu lub salonie kosmetycznym. Przeprowadzając laminację i lifting rzęs, efekt utrzymuje się do 8 tygodni. Dzięki temu jedna aplikacja pozwala zrezygnować z zalotki na prawie 2 miesiące. Przez ten czas rzęsy będą też precyzyjnie oddzielone, przyciemnione i optycznie grubsze. Doskonała propozycja dla dziewczyn, którym zależy na naturalnym wyglądzie oprawy oczu. To wszystko dostępne jest w przystępnej cenie, i cieszy się popularnością coraz większej liczby klientek. 

2. Elleebana Lash Lift — zestaw startowy do liftingu rzęs

Profesjonalny zestaw do liftingu rzęs Elleebana Lash Lift to doskonała propozycja przede wszystkim dla zawodowych kosmetyczek. Stylistki z jego użyciem mogą cieszyć się nawet 60 aplikacjami bez konieczności uzupełniania swoich zapasów. To dzięki temu, że każda z par saszetek pozwala na wykonanie aż czterech laminacji. Należy je jednak przeprowadzić w ciągu jednego dnia.

Zestaw Elleebana Lash Lift zawiera:

 • 15 saszetek z aktywatorem,
 • 15 saszetek z neutralizatorem,
 • eyelash lifter,
 • remover w piance,
 • klej z pędzelkiem,
 • metalowy aplikator,
 • wałeczki silikonowe.

Każdy z elementów zestawu jest też dostępny do zakupu osobno. Dzięki temu w razie użycia wszystkich saszetek wystarczy dokupić preparaty i dalej cieszyć się możliwością wykonania laminacji i liftingu rzęs. Efekty z użyciem tego setu można osiągnąć już w 20 minut, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Oczywiście mogą kupić go także kobiety, które nie są profesjonalistkami. Odstraszać może jednak wysoka cena.

3. RefectoCil Eyelash Lift

Zestaw do laminowania rzęs w domu, z którym  laminację wykonuje się zaledwie w kilkanaście minut. Poszczególne preparaty działają już po 13 minutach. RefectoCil Eyelash Lift to produkt kompletny, który wystarcza nawet na 36 użyć. Dzięki temu to wybór, który będzie pozwalał cieszyć się naturalnymi i mocno uniesionymi rzęsami przez długi czas.

W skład zestawu wchodzą Lashperm, klej i neutralizator, 3 pary silikonowych wałeczków, eyelash lifter oraz mini miseczki kosmetyczne i pędzelki. Taka zawartość pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie laminacji rzęs. Efekt? Rzęsy widocznie uniesione od samej nasady, zachwycające wrażeniem spektakularnego podkręcenia, a także pogrubienia i optycznego wydłużenia.

4. Fleeky Lashlift Kit

Zestaw do samodzielnej laminacji rzęs w przystępnej cenie. Niewielki koszt zakupu nie oznacza jednak, że nie jest to kompletny set. W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne preparaty i akcesoria. Aczkolwiek niewielka jest nie tylko cena, ale też ilość możliwych aplikacji. Zestaw Fleeky Lashlift Kit pozwala na wykonanie tylko od 2 do 4 laminacji. 

Dla kobiet, którym tak mała ilość nie wystarcza, marka Fleeky przygotowała też Maxi Kit. Ten zestaw pozwala na wykonanie od 5 do 10 aplikacji, dzięki czemu starczy na znacznie dłużej. Co można otrzymać w ramach zestawu? Producent w obu wersjach dostarcza specjalne preparaty, klej, dwie pary silikonowych wałeczków, dwie szczoteczki do rzęs, dwa grzebyki i cztery patyczki do nakładania kosmetyków na włoski.

5. Zestaw Do Liftingu Rzęs Thuya

Zestaw do liftingu rzęs w domu, który pomoże też w okiełznaniu niesfornych brwi. Lifting i laminację można bowiem wykonać również w ich przypadku. Dzięki temu brwi również są w stanie zachwycać pięknym kształtem przez wiele tygodni. Zestaw Thuya składa się z niewielu elementów. Tworzą go jedynie 3 preparaty, silikonowe wałeczki w rozmiarze M i drewniany patyczek

Preparaty w zestawie to żel permanentny, neutralizator oraz klej. Chcąc skorzystać z wałeczków silikonowych w rozmiarze S lub L trzeba dokupić je oddzielnie, co jest pewną wadą. To, co najważniejsze w przypadku liftingu rzęs, czyli efekt, jest jednak na odpowiednim poziomie. Po zastosowaniu zestawu będą one wyraźnie uniesione i podkręcone przez czas od 6 do 8 tygodni.

6. MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit

Zestaw do laminacji rzęs w domu, który wykorzystają też zawodowe stylistki. Set marki Miya Lash oferuje wszystkie niezbędne do wykonania liftingu preparaty oraz akcesoria. Producent zadbał o dodanie do niego szczoteczek do laminacji, patyczków do liftingu, silikonowych wałeczków, a nawet i płatków pod oczy. 

Ten bogaty zestaw pozwala wykonać procedurę, której efekty utrzymają się do około 6 tygodni. Przez ten czas nie trzeba korzystać z zalotki. Łatwiejszy jest też makijaż, gdyż rzęsy po liftingu i laminacji będą dużo lepiej trzymać tusz. Samoistnie będą też uniesione.

7. Zestaw do laminacji brwi i liftingu rzęs Protein Reconstruction System Zola

Prosta laminacja rzęs w domu? Zestaw Brow&Lash Reconstruction System może być ciekawą propozycją, która pozwoli uzyskać ciekawy efekt przy minimalnym wkładzie pracy. To jedyny set w całym rankingu, który nie zawiera akcesoriów, bo ich nie potrzebuje. Producent zdecydował się zawrzeć w nim jedynie trzy buteleczki z preparatami, które do aplikacji nie wymagają stosowania silikonowych wałeczków.

Brow&Lash Reconstruction System to proste, 3-stopniowe rozwiązanie. Marka Zola w jego ramach oferuje 3 preparaty – Protein Strong Lifting, Protein Fixer i Protein Care. Razem pozwalają one na uniesienie i podkręcenie rzęs, a także ich odżywienie za pomocą zawartych w preparatach składników odżywczych, bez skomplikowanych kroków. 

Jak widać, nie trzeba decydować się na ogromny zestaw, by wykonać laminowanie rzęs. Efekt nie będzie jednak raczej tak spektakularny, jak w przypadku pozostałych setów w zestawieniu.

Lifting rzęs krok po kroku — spektakularne efekty nawet w domu

Zestaw do samodzielnej laminacji rzęs już dotarł do domu? Czas go wykorzystać. Oto opis tego, jak dokładnie przeprowadzić całą procedurę. Na samym początku warto poświęcić chwilę na przygotowania. W ten sposób cała procedura przebiegnie dużo sprawniej. Wszystkie przeznaczone do laminacji i liftingu rzęs produkty można wyłożyć w łatwo dostępnym miejscu. Warto też ułożyć je według kolejności zastosowania. Sam lifting najlepiej będzie wykonać z kolei w miejscu takim jak łazienka lub innym pomieszczeniu wyposażonym w spore lustro. 

Procedurę trzeba rozpocząć od oczyszczenia rzęs. Wszelkie pozostałości makijażu czy pielęgnacji mogą sprawić, że nakładane na nie preparaty nie będą tak dobrze się trzymać i wchłaniać. Dlatego włoski i powieki trzeba oczyścić za pomocą specjalistycznego szamponu do rzęs. Nieoceniony jest też bezolejowy płyn do demakijażu. 

Rzęsy oczyszczone i gotowe do liftingu i laminacji? Pora wyciągnąć silikonowe wałeczki i dociąć je tak, by pasowały do kształtu powieki. Następnie trzeba nałożyć na nią wcześniej wspomniane wałeczki, a ich wypukłą część posmarować warstwą kleju dołączonego do zestawu. Na pokrytą klejem powierzchnię trzeba teraz naczesać rzęsy. Wszystkie włoski muszą zostać dokładnie oddzielone, zanim zaczną delikatnie przyklejać się do wałeczka. 

Na tym etapie w końcu można nakładać preparaty do liftingu i laminacji rzęs. Zestaw powinien zawierać od dwóch do trzech kosmetyków o różnym sposobie działania. Kolejność jest dość prosta. Pierwszy zawsze jest preparat, który zwiększa elastyczność włosa i podatność na zmianę kształtu. Drugi go utrwala, a trzeci dba o jak największe nawilżenie oraz odżywienie rzęs. Czas, po którym należy zmywać poszczególne preparaty, różni się pomiędzy zestawami. Dlatego w trakcie wykonywania liftingu warto mieć pod ręką instrukcję producenta. 

Po zmyciu ostatniego preparatu wystarczy tylko delikatnie odsunąć wałeczki od powiek i odkleić od nich rzęsy. Włoski warto jeszcze przeczesać ostrożnie specjalną szczoteczką lub grzebykiem. To pozwoli uzyskać ich ostateczny kształt, w tym uniesienie i podkręcenie.