IPL – jak usunąć owłosienie, pozbyć się trądziku i wygładzić zmarszczki?

IPL to sprawdzony sposób prawie na wszystko. Usuwa zbędne owłosienie, wygładza zmarszczki, zamyka naczynka, rozjaśnia przebarwienia i redukuje trądzik. Na czym polega ta metoda upiększania i leczenia ciała?

IPL to skrót od Intensive Pulse Light, co oznacza intensywne światło impulsowe. W tej technologii wykorzystuje się fale świetlne od 500 do 1200 nm. Źródłem światła w urządzeniach IPL są lampy ksenonowe. Zdarza się, że IPL jest często błędnie nazywane laserem. Otóż, laser to jednolita wiązka światła o konkretnej długości fal. Zaś urządzenie IPL emituje fale świetlne o szerokim zakresie i różnych długościach. Dlatego fale te mogą być absorbowane poprzez tkanki i płyny (np. melaninę i hemoglobinę). Podczas zabiegu uszkodzone zostają tylko te części tkanek, które zawierają określone substancje.

Zabiegi IPL wykonuje się z zastosowaniem specjalnej głowicy. Wyposażona jest ona w specjalny filtr dobierany przez kosmetyczkę lub dermatologa. Dzięki temu osoba przeprowadzająca kurację świetlną dopasuje do potrzeb skóry fale o optymalnej długości i częstotliwości. Dobierane są pod względem zmian skórnych i rodzaju cery. Efekty, które uzyskamy w trakcie terapii, uzależnione są od długości fal, liczby zabiegów i czasu ich trwania. Warunkiem do rozpoczęcia światłolecznictwa jest ukończenie 25 lat. Najlepsze rezultaty widoczne są na skórze o jasnej karnacji, bez nadmiernego łojotoku. Uczucie pieczenia i gorąca podczas zabiegów mogą odczuwać osoby z ciemną lub śniadą cerą. Przeciwwskazaniami są natomiast: nadwrażliwość na kurację światłem, stosowanie leków światłouczulających, zmiany nowotworowe, ciąża i menstruacja.

Po zabiegu IPL wygląd skóry może się nieco zmienić. Cera będzie zaczerwieniona, odczuwalny będzie dyskomfort, zauważalne mogą być siniaki. Takie niedoskonałości widoczne będą przez około dwa tygodnie. Z czasem zanikną, a skóra stanie się gładka, promienna i zdrowa. Cena zabiegu IPL  uzależniona jest od obszaru, który poddajemy światłoterapii, renomy salonu kosmetycznego i rodzaju skórnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *