Jak szybko zamaskować odrosty? 3 sprawdzone sposoby

Ukrywanie odrostów to nie jest sprawa łatwa, zwłaszcza gdy akurat nie możemy pójść do fryzjera. Co zrobić, żeby zamaskować odrosty, kiedy koloryzacja nie wchodzi w grę? Jest na to kilka sposobów. Czytaj dalej i poznaj je wszystkie.

Największy problem z farbowanymi włosami jest taki, że – jeśli się już zacznie to robić – trzeba je farbować regularnie, bo odrastają w swoim naturalnym kolorze i tworzą niezbyt elegancki kontrast. Ten różniący się kolorem fragment włosów przy samej skórze to właśnie odrost, czyli największy minus koloryzacji. Jeśli farbujemy włosy, musimy liczyć się z tym, że będziemy walczyć z odrostami.

Nie chcesz odrostów? Jest na to sposób!

Są pewne metody koloryzacji włosów, dzięki którym odrastające włosy nie wyglądają tak źle. Opierają się na tym, że włosy farbujemy na kolor, który nie różni się diametralnie od naturalnego. Przy zastosowaniu dodatkowych jasnych refleksów i uzyskaniu efektu sombre, możemy zmniejszyć widoczność późniejszych odrostów. To proste.

Żeby jednak odrosty wyglądały jak zaplanowana część koloryzacji, trzeba o tym pomyśleć wcześniej. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy z nimi walczyć.

Jak ukryć odrosty, które już mamy?

Sposobów na ukrycie odrostów jest kilka, ale nadal najprostszym i najczęściej stosowanym jest po prostu farbowanie odrostów. Nakładamy farbę tylko na część włosów u nasady, żeby wyrównać ich kolor do tego, co mamy poniżej. Najlepiej, żeby robił to specjalista, który odpowiednio dobierze proporcje i czas farbowania do naszych potrzeb. Jeśli mamy odwagę, odrosty możemy farbować w domu, ale (uwaga!) warto wcześniej poszukać instrukcji w sieci, pooglądać trochę tutoriali i podpytać tych, którzy na koloryzacji znają się najlepiej.

Najlepsze sposoby na zamaskowanie odrostów

Istnieją też inne opcje na ukrywanie odrostów. Są to przede wszystkim domowe metody na odrosty – nie zawsze tak skuteczne i trwałe jak farbowanie, ale warte przetestowania, gdy niczego innego nie mam pod ręką.

Sposób na odrosty nr 1
SUCHY SZAMPON W KOLORZE

Jeśli musimy na szybko ukryć odrosty, pomoże w tym suchy szampon. Coraz częściej jest on dostępny w wersjach kolorystycznych np. brązowej dla brunetek. Dzięki temu, używając go u nasady włosów, nie tylko odświeżymy je i nadamy objętość, ale też ukryjemy nieco odrost. Ten sposób na ma jednak zastosowanie tylko, gdy odrost jest jaśniejszy niż kolor farbowanych włosów.

Sposób na odrosty nr 2
ODPOWIEDNIE UPIĘCIE I OPASKA

Ukrywanie odrostów mogłoby być dobrą konkurencją na kreatywność. Jeśli chcemy to zrobić bez użycia kosmetyków, musimy upiąć włosy tak, aby zlikwidować przedziałek, na którym najbardziej widać odrosty. Może to być wysoki, luźny kok, ale najlepiej sprawdza się wysoki koński ogon opadający z tyłu głowy. Włosy tuż nad czołem, na którym widać odrosty, wystarczy wtedy ukryć pod szeroką opaską lub apaszką (w sam raz do stylizacji pin up).

Sposób na odrosty nr 3
SPRAY KOLORYZUJĄCY

Opcja trzecia to wykorzystanie produktów do tymczasowej koloryzacji. Zwykły spray koloryzujący wystarczy, żeby ukryć odrost na cały dzień. Wystarczy spryskać nim włosy u nasady, przeczesać i gotowe. Trzeba się tylko liczyć z tym, że jest to opcja tymczasowa i nie zastępuje trwałej koloryzacji – efekt zniknie po pierwszym myciu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *