Jaki jest najlepszy sposób, aby pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki wcale nie dodają uroku. Nawet osoby młode wyglądają przez nie dużo starzej niż są w rzeczywistości. Chcemy pozbyć się zmarszczek, ponieważ wyglądają nieestetycznie i dodają lat. Wszyscy szukają sposobów, jak je powstrzymywać, opóźniać, zapobiegać, a przede wszystkim – jak je zlikwidować? Ten problem nie dotyczy wyłącznie kobiet. 

Czy można pozbyć się zmarszczek na czole, nie używając botoksu i innych zabiegów? Dzięki domowym sposobom także możemy im zaradzić. 

Na pewno samoocena młodych osób nie będzie wysoka, jeżeli mają zmarszczki jak u 85-letniej kobiety. Nikt nie chce wyglądać staro, będąc młodym. Jednak musisz wiedzieć, że na zlikwidowanie zmarszczek mamy bardzo duży wpływ!

Jak powstają zmarszczki?

Procesy fizjologiczne ulegają zaburzeniom wraz z wiekiem. Nasza skóra, która powinna być traktowana specjalnie, często zaczyna niedołężnieć. Jeżeli komórki nie produkują kolagenu w wystarczającej ilości, stężenie tlenu w komórkach naszego ciała drastycznie spada. Skóra traci swoją elastyczność, nie jest napięta w wystarczającym stopniu, przez co pojawiają się zmarszczki, a linie mimiczne uwidaczniają się bardziej.

Domowe sposoby na zmarszczki

Rób maseczki! Najlepiej takie z dodatkiem miodu, soku z cytryny. Dobrze sprawdzi się sok z białej kapusty. Enzymatyczne peelingi mają działanie złuszczające skórę, dzięki czemu staje się ona gładka i oczyszczona. Zawiera liczne enzymy owocowe lub ziołowe, które złuszczają martwy naskórek, a także rozpuszczają keratynę. 

Korzystaj z serum

Wzmocnij mięśnie twarzy poprzez ćwiczenia, które zapobiegną powstawaniu kolejnych bruzd na twarzy.

Zmarszczki – jak zapobiegać?

Dbaj o kondycję swojej skóry. Przede wszystkim pamiętaj, aby odpowiednionawilżać. Nigdy nie zapominaj o kremie przed wyjściem. Oczywiście musi być on odpowiednio dostosowany do panującej na dworze pogody. Dobrze sprawdzają się tu kremy przeciwzmarszczkowe, w których składzie pojawiają się witaminy A i E oraz kwas hialuronowy. Krem chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, a skóra staje się zregenerowana i nawilżona. Co najważniejsze – nie traci swojej elastyczności, a nasze zmarszczki ulegają redukcji.

Nie pal papierosów! Powszechnie wiadomo, jak szkodliwy wpływ na naszą skórę ma nikotyna. Alkohol pozbawia organizm witamin i minerałów, więc pamiętaj, aby z nim nie przesadzać.

“Lwia zmarszczka” na czole powstaje w wyniku zbyt częstego unoszenia i marszczenia brwi. Pojawia się po 30. roku życia lub wcześniej. Jedyną radą jest po prostu: NIE MARSZCZ BRWI. Na czole powinno być luźno. Wszyscy w wielu sytuacjach marszczymy brwi nawet nieświadomie, dlatego początkowo zapanowanie nad tym może być trudne. Jednak jeśli będziesz o tym myśleć, stanie się to Twoim nawykiem. 

Upalne dni, słońce razi… 

Nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych. Kiedy słońce świeci nam prosto w twarz, często marszczymy brwi i mrużymy oczy. Dzięki okularom nie musisz tego robić. 

Opalanie również nie ma korzystnego wpływu dla naszej twarzy. Nie pozwól, aby Twoja skóra straciła nawilżenie przez intensywne opalanie.

Zdrowa dieta

Często słyszymy, że uratuje nas wyłącznie dobra dieta i bez niej niczego nie zdziałamy. To prawda. Jeżeli pragniesz, aby Twoja skóra była w dobrej kondycji, musisz stosować zróżnicowaną dietę, bogatą w cynk i  witaminy A, E, C i D. 

Odpowiednie nawodnienie

TO KONIECZNOŚĆ nie tylko wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zmarszczek na czole. Jest to kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każda komórka naszego organizmu składa się z wody. Jak umożliwić minerałom dotarcie do komórek bez płynu? To niemożliwe. Bez wody nie oczyścisz toksyn ze swojego ciała.

Nie zapominaj o tym, że gorąca woda również niekorzystnie wpływa na naszą skórę. Do mycia twarzy użyj wody chłodnej!

“Lwia zmarszczka” uwydatnia się także podczas spania na boku. Lepiej będzie, jeżeli przyzwyczaisz się do spania na plecach.

Stosuj się do zaleceń, a nawet samodzielnie zredukujesz powstawanie zmarszczek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *