Fryzura z opaską. Jak nosić opaskę, żeby wyglądać dobrze?

Opaska na włosach może kojarzyć się z latami 90. Właśnie wtedy w modzie było zbieranie włosów do tyłu tego typu akcesoriami. Dziś jednak fryzury z opaską zyskują nowe oblicze, są nowoczesne, kobiece, a w razie potrzeby eleganckie. Sprawdź, jak nosić opaskę, żeby wyglądać w niej dobrze!

Czesać można się na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, jakie mamy włosy (długie, średnie czy krótkie), każdy znajdzie fryzurę dla siebie – nawet wśród fryzur z opaską w roli głównej.

Fryzury z opaską. Znowu w modzie!

Pasują do każdej okazji, do każdego typu włosów i mogą wyglądać naprawdę spektakularnie. Wygodne fryzury z opaską wracają na salony, choć dziś w zupełnie innej formie niż w latach 90. XX wieku, kiedy modne były krzykliwe kolory, kiczowate wzory i wszechobecny plastik. Dzisiejsze opaski do włosów to eleganckie, kobiece dodatki do włosów, które mogą odmienić każdą fryzurę: na lepsze!

Czy opaska na włosach pasuje każdemu?

Fryzurę z opaską może nosić każdy! Dobrze dobrana opaska wygląda świetnie z kucykiem, z kokiem lub z rozpuszczonymi włosami. Sprawdzi się przy włosach prostych, falowanych, a nawet kręconych. Co ważne, możemy sięgnąć po opaskę do włosów niezależnie od tego, jakiej długości włosy mamy – podkreśli długie, ale również krótkie włosy. Można wykorzystać ją jako modny dodatek, który zmieni charakter fryzury. Można też sięgnąć po opaskę, aby ujarzmić, upiąć i przytrzymać włosy w określonej formie.

PAMIĘTAJ, ŻE… 

Opaskę należy dobierać do koloru i długości włosów oraz planowanej fryzury, bo tylko wtedy efekt będzie dobry.

Rodzaje opasek do włosów

Oczywiście dzisiejsze opaski do włosów to nowoczesne akcesoria, które różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale też materiałami, szerokością, zdobieniami, rodzajem mocowania. Które wybrać?

Najpopularniejsze opaski do włosów to w ostatnim czasie:

● metalowe, cienkie opaski bogato zdobione kamieniami i cyrkoniami,
● opaski z drucika imitującego roślinne pnącza z liśćmi i kwiatami,
● grube i szerokie opaski wykańczane materiałami typu zamsz,
● opaski ze sztucznych kwiatów i roślin nawiązujące do wianków,
● delikatne i wdzięczne opaski przypominające przewiązane apaszki.

Fryzura z opaską. Jak się czesać?

Jeśli nie wiesz, jaką opaskę do włosów wybrać, podpowiadamy. Oto najciekawsze fryzury z opaską, które warto rozważyć – dobierz je do swoich włosów i tego, jakie stylizacje podobają ci się najbardziej.

OPASKA NA ROZPUSZCZONYCH LOKACH LUB FALACH

Loki i fale bywają niesforne. Jeśli nie chcesz, żeby wpadały ci w oczy, możesz zebrać je do tyłu efektowną opaską. Przy gęstych lokach wybierz opaskę, która będzie gruba i miękka, bo nie zniknie wśród włosów. Jeśli chcesz ozdobić delikatniejsze fale, opaska do włosów również może być nieco mniejsza, węższa i mniej zdobna.

OPASKA DO PROSTYCH WŁOSÓW Z GRZYWKĄ

Jeśli masz grzywkę, nie musisz rezygnować z opaski do włosów. Wręcz przeciwnie, możesz ozdobić nią włosy na dwa sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie opaski do tego, żeby odkryć czoło i tymczasowo ukryć grzywkę. Drugim jest ozdobieniem włosów materiałową, grubą i miękką opaską – nakładamy ją wtedy na szczycie grzywki, aby oddzielić ją od reszty włosów.

OPASKA ZDOBIĄCA WYSOKI KOŃSKI OGON

Kto powiedział, że opaska do włosów sprawdza się tylko, gdy są rozpuszczone? Nic bardziej mylnego. Wykorzystaj ją jako dekorację, która nada elegancji zwykłemu upięciu. Wysoko upięty koński ogon będzie wyglądał o wiele lepiej i stanie się fryzurą idealną na wielkie wyjście, gdzie będzie zdobiła go druciana opaska z motywem roślinnym lub przywodząca na myśl styl pin up opaska materiałowa w intensywnym kolorze, ze wzorami.

OPASKA ZDOBIĄCA ZAPLECIONY WARKOCZ

Możesz zapleść koronę z warkocza, a możesz też ozdobić włosy zaplecione w warkocz opaską, która będzie tą koroną. Do stylizacji z warkoczem najbardziej pasują grube opaski z materiałów zaplecionych również w warkocz lub opaski imitujące kwieciste wianki. Jeśli wypuścić parę pasm z przodu i opaskę nałożyć na szczyt głowy, całość będzie wyglądała oszałamiająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *