Wybielanie zębów w domu: jakie metody są skuteczne?

Nie musisz korzystać z drogich usług dentystycznych, aby wybielić zęby. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze metody, dzięki którym będziesz miała bielsze zęby bez wychodzenia z domu.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na domowe wybielanie zębów. Są proste i skuteczne. Nie zmienią oczywiście koloru szkliwa, lecz pozbędą się zalegających osadów i przebarwień. Poznaj naturalne, domowe sposoby na wybielanie zębów.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Wiele czynników ma wpływ na kolor naszych zębów. Jeżeli od zawsze masz zżółkniałą płytkę, to szansa, że uda się ją wybielić, jest naprawdę niska. Naturalne, domowe sposoby na wybielanie zębów działają jedynie na przebarwienia i osad, który zbiera się na szkliwie wskutek palenia papierosów, picia kolorowych napojów czy jedzenia barwiących pokarmów.

Naturalnie białe zęby, które jedynie pokrywa lekko ciemniejszy osad, uda się wybielić kurkumą lub węglem aktywnym.

Istnieje możliwość wybielenia zębów poprzez płukanie olejem, jednak na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy. To metoda dla bardzo cierpliwych osób. Nie polecamy mycia zębów sodą oczyszczoną. Skutecznie usuwa przebarwienia i osad, jednak niszczy szkliwo, a dodatkowo możesz nabawić się nadwrażliwości.

Wybielanie zębów kurkumą

Kurkuma ma żółty kolor, ale działa jak świetny środek wybielający. Ma przeciwzapalne właściwości, więc chroni jamę ustną przed bakteriami i grzybami. Już po kilku zastosowaniach widać, że zęby są znacznie bielsze. Używanie kurkumy przez kilka miesięcy przynosi naprawdę spektakularne efekty.

Zmieszaj ulubioną pastę do zębów z odrobiną kurkumy. Umyj zęby mieszanką, pozostaw ją na parę minut w jamie ustnej, a następnie dokładnie spłucz zęby.

Wybielanie zębów olejem kokosowym

Olej kokosowy ma wybielające, a także antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości. Do płukania jamy ustnej można wykorzystać także inne oleje, np. rzepakowy, lniany lub słonecznikowy. To metoda, która ma wiele zdrowotnych właściwości, jednak nadaje się wyłącznie dla cierpliwych osób.

Włóż do buzi łyżkę oleju kokosowego i płucz nim zęby przez 5 minut. Na koniec umyj je pastą.

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Węgiel aktywny pochłania wszelkie zanieczyszczenia, a dodatkowo pozbywa się osadu nazębnego. To delikatna i skuteczna metoda na wybielenie zębów w domu. Węgiel aktywny wykorzystywany jest również w wybielających pastach do zębów. Dostaniesz go w każdej aptece w postaci tabletek lub proszku. Najlepszym wyborem będzie węgiel aktywny proszkowany.

Już po kilku zastosowaniach widać, że zęby są jaśniejsze, błyszczące i wypolerowane. Po dłuższym stosowaniu węgiel aktywny zniweluje osady i przebarwienia.

  1. Zmieszaj 2 kapsułki węgla aktywnego z wodą lub olejkiem kokosowym.
  2. Umyj zęby otrzymaną pastą i pozostaw na dwie minuty.
  3. Powtórz czynność.
  4. Wypłucz zęby, a jeżeli pozostanie na nich osad, umyj zwykłą pastą.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Soda skutecznie czyści zęby z osadu i przebarwień. Jest to jednak bardzo niebezpieczna metoda, która może uszkodzić szkliwo. Długotrwałe, zbyt częste stosowanie prowadzi do nadwrażliwości zębów. Jeżeli koniecznie chcesz przetestować tę metodę, pocieraj zęby bardzo delikatnie i przez krótki okres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *