Domowe zabiegi wyszczuplające – body wrapping, peeling kawowy i kąpiel drenująca

Czy owijanie ciała folią spożywczą to skuteczny sposób na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów? To jeden z popularniejszych zabiegów wyszczuplających, które możemy zrobić w domu. Oto najlepsze sposoby na płaski brzuch i smukłe uda.

Problemem większości kobiet jest to, że bardzo krytycznie podchodzą do swojego wyglądu. Niestety droga do wymarzonej sylwetki jest albo bardzo kosztowna, albo trudna. Profesjonalne zabiegi to dobro luksusowe zarezerwowane dla niewielu pań. Większość do walki z cellulitem i zbędnymi kilogramami wybiera kosmetyki i zabiegi wyszczuplające, które można zastosować w domu. Czy wiesz, jak wyszczuplić się domowymi metodami?

BODY WRAPPING

Najpopularniejszy domowy zabieg wyszczuplający to body wrapping. Przenieśliśmy go do swoich wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych wprost z salonów urody. Na czym polega body wrapping? Jakie są jego efekty? Kto może z niego skorzystać?

Jak działa body wrapping?

Zabieg polega na nałożeniu na skórę preparatu odżywczego, najlepiej modelującego sylwetkę, wyszczuplającego albo antycellulitowego, a następnie owinięcie wybranej partii ciała folią spożywczą. W ten prosty sposób wzmacniamy działanie wybranego balsamu, serum lub kremu, ponieważ pod folią wytwarza się podwyższona temperatura. Ucisk dodatkowo pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu składniki odżywcze szybciej wnikają w głąb skóry.

Efekty body wrapping:

  • Szybsze spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.
  • Ujędrnienie i wygładzenie skóry.
  • Zminimalizowanie cellulitu.
  • Dogłębne nawilżenie i odżywienie.
  • Zmniejszenie przebarwień i problemów skórnych.

Warto wiedzieć, że przeciwwskazaniami do body wrappingu są np. żylaki, zatory, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca i inne problemu układu krążenia, a także ciąża, infekcje, świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, problem z cerą naczynkową.

Body wrapping krok po kroku

Zanim przeczytasz, jak zrobić body wrapping, wybierz odpowiedni preparat do foliowania. Może to być naturalny olejek lub balsam, którego używamy zazwyczaj. Jednak dużo lepsze efekty dają preparaty o dużym nasileniu składników ujędrniających i antycellulitowych np. kofeina, żeń-szeń, miłorząb japoński, cynamon, imbir, algi morskie lub błoto kosmetyczne. Body wrapping bez odpowiedniego kosmetyku nie będzie skuteczny.

  1. Na początek zrób domowy peeling złuszczający (jeśli będzie to peeling kawowy, dodatkowo zadziała antycellulitowo).
  2. Nałóż wybrany kosmetyk o działaniu ujędrniającym i wyszczuplającym na wybraną partię ciała – warstwa preparatu powinna być gruba.
  3. Owiń tę partię ciała folią spożywczą – powinna być na tyle naciągnięta, żeby nie spadać, ale nie tak mocno, żeby ograniczać krążenie.
  4. Odczekaj minimum 45 minut, aż składniki aktywne zaczną się wchłaniać; najlepiej zabezpieczyć folię grubym ubraniem, które dodatkowo podniesie temperaturę.
  5. Zdejmij folię i spłucz resztki kosmetyku chłodną wodą, ale nie używając mydła, bo mogłoby ono ponownie wysuszyć skórę.

KĄPIELE DRENUJĄCE

Relaksujące kąpiele w aromacie olejków eterycznych to nie tylko świetny sposób na odprężenie, ale też prosty zabieg wyszczuplający. To, jak kąpiel działa na organizm, zależy od temperatury wody oraz składników, które do niej dodamy. Kąpiele drenujące przede wszystkim poprawiają krążenie krwi i limfy, a także zmniejszą uczucie napięcia. Zażywane regularnie mogą przyczyniać się do zmniejszania obrzęków, cellulitu.

Przepisy na kąpiele drenujące:

  1. Kąpiel solna – mieszamy sól do kąpieli (najlepiej specjalnie przygotowaną mieszankę odchudzającą) z wodą o temperaturze 37-39 °C.
  2. Kąpiel jołowcowa – ½ szklanki owoców jałowca, garść igliwia sosnowego i 6 łyżek rozmarynu zalewamy wodą i gotujemy pod przykryciem przed około 10 minut, następnie studzimy i wlewamy do wanny z ciepłą (ale nie gorącą) wodą.

PEELING KAWOWY

Z reguły peeling kojarzy nam się z zabiegiem złuszczającym martwy naskórek. Słusznie, bo taki jest główny cel peelingu. Trzeba jednak wiedzieć, że regularne robienie peelingu to również świetny sposób na pobudzenie krążenia skórnego, a co za tym idzie lepsze odżywienie skóry. Zwłaszcza peeling kawowy działa zbawiennie na problemy z cellulitem i wyszczupla, dzięki zawartej w kawie kofeinie. Może nawet zredukować drobne zaczerwieniania i widocznie poprawić kondycję skóry, bo

Domowy peeling kawowy

Oczywiście peeling kawowy można wykonać także w domu i nie ma sensu dodatkowo płacić za tego rodzaju zabieg wyszczuplający. Zwłaszcza gdy regularnie pijemy kawę. Niewielu kawoszy zdaje sobie sprawę z tego, że w wyrzucanych fusach po kawie drzemie naprawdę duża moc pielęgnacyjna. Zawierają kofeinę i przeciwutleniacze, dlatego ujędrniają, zwężają pory, rozjaśniają i zapewniają skórze witalność.

Jak zrobić peeling kawowy?

Potrzebne będą: fusy po kawie i ulubiony olejek np. jojoba, migdałowy, arganowy.

Wymieszaj naturalny olejek z fusami po kawie. Gotowy peeling powinien być gęsty, ale nie sypki, żeby dobrze rozprowadzać się po skórze i nie osypywać. Porcję peelingu nabierz na dłoń i zacznij rozprowadzać na wilgotnej skórze okrężnymi ruchami. Masaż powinien trwać przynajmniej kilka minut, aby składniki z kawy i oleju mogły wchłonąć się w skórę, dzięki pobudzonemu krążeniu skórnemu. Wyszczuplający peeling kawowy zmyj letnią wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *