Jak dbać o brwi? Regulowanie, stylizacja i pielęgnacja

Brwi to dla kobiet bardzo ważna część twarzy. Dzięki nim można uzyskać pożądany wygląd i zrobić wymarzony makijaż. Jednak aby taki efekt osiągnąć, o brwi należy odpowiednio zadbać. Sprawdź, jakich kosmetyków używać, żeby mieć gęste brwi. Zobacz, jak prawidłowo stylizować i regulować brwi.

Jak zadbać o brwi?

1. Cienkie i rzadkie brwi

Jeżeli masz takie brwi, to ich skorygowanie może przysporzyć ci wielu kłopotów. Na pewno nie wolno usuwać ci włosków, bo tylko możesz sobie zaszkodzić. Użyj cienkiego i ściętego pod kątem pędzelka, którym uzupełnisz ubytki w łuku brwiowym. Specjalny puder nada brwiom miękkiego i naturalnego wyglądu. Jeżeli masz tłustą skórę, to zastosuj wodoodporny ołówek lub cienie do brwi, które z pewnością utrzymają się na twojej twarzy przez cały dzień.

2. Krótkie brwi

Jeśli zbyt mocno wyregulujesz brwi, to może się okazać, że stały się za krótkie, a w najgorszym przypadku są niesymetryczne. Co możesz zrobić? Ponownie wyznacz ich długość i kształt za pomocą kredki do brwi. Jej koniec przyłóż do skrzydełka nosa i kolejno do wewnętrznego kącika oka, na środek oka i do zewnętrznego kącika oka. Naznaczone punkty utworzą kontury brwi. Tam, gdzie brakuje włosków, należy je dorysować. Użyj kredki, żelu lub ołówka zgodnego z odcieniem brwi lub włosów.

3. Siwiejące brwi

Mogą być dużym problemem zwłaszcza dla pań z ciemnymi włosami. Dlaczego? Brwi stapiają się z kolorytem cery. Jedynym rozwiązaniem jest pomalowanie włosków lub ufarbowanie ich henną. Jasne brwi są dobrą bazą do tego, żeby stworzyć nowy wizerunek. Możesz wykorzystać kosmetyki w dwóch odcieniach, żeby uzyskać efekt 3D, który będzie zbliżony do naturalnego.

4. Niesforne brwi

Niesforne brwi wcale nie oznaczają krzaczastej i przerośniętej monobrwi. Co możesz zrobić, żeby uniknąć takiego wyglądu? Wyreguluj łuk brwiowy, pozbywając się zbędnych włosków. Następnie wyczesz je do góry i na bok, a potem przytnij. Pamiętaj, żeby grubość łuku brwiowego dopasować do kształtu oka i twarzy. Pamiętaj, żeby w ten sposób dbać o brwi przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Jak mieć gęste brwi?

Jest kilka domowych sposobów, dzięki którym możesz mieć grube i gęste brwi. Najpopularniejszymi z nich są:

  1. Olejek rycynowy – nakładany codziennie, lecz w bardzo małej ilości, w krótkim czasie może odmienić wygląd brwi. Kosmetyk ma działanie wydłużające, odżywiające i wzmacniające.
  2. Oliwa z oliwek – zawiera witaminę E, która pozytywnie wpływa na kondycję brwi. Oliwę z oliwek podgrzej i wmasuj w brwi przez około 5 minut. Jeżeli oliwę z oliwek połączysz z miodem, to możesz zastosować ja w formie maski na pół godziny.
  3. Olejek kokosowy – pogrubia, wzmacnia i przyciemnia brwi. Przed zaaplikowaniem wystarczy rozgrzać go w palcach. Pierwsze efekty powinny się pojawić po upływie około 2 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *