Flamboyage – nowa technika koloryzowania włosów

Ombre, baleyage highlights, piksele i brokatowe odrosty to najbardziej znane techniki farbowania i zdobienia włosów. Jednak w tym sezonie pojawiła się moda na flamboyage. Została stworzona przez fryzjerów z myślą o kobietach, które cenią sobie naturalny wygląd i ciekawy kolor pasemek. Na czym polega flamboyage?

Nazwa tej techniki farbowania włosów pochodzi z języka francuskiego. Znaczy tyle, co lśniący, błyszczeć, płomień. Nawiązuje także do baleyage, czyli popularnej metody koloryzowania pasemek. Jaki efekt daje flamboyage? Włosy pofarbowane w ten sposób wyglądają naturalnie i pięknie. Uzyskany rezultat stwarza wrażenie głębi i wielowymiarowości, a objętość włosów jest optycznie większa. Technika flamboyage pozwala na uzyskanie refleksów i ukrycie odrostów. Polecana jest do wszystkich typów włosów, nawet tych zniszczonych i cienkich. Fryzjer zadba o ty, aby pasemka w trakcie koloryzacji były odpowiednio chronione. Podczas farbowania włosów stosuje się specjalny toner. W ten sposób zabezpiecza się pasemka przed pomarańczowymi refleksami.

Jak wykonać flamboyage? Efekt końcowy zabiegu musi być jak najbardziej naturalny. Dlatego w trakcie koloryzowania nie używa się technik szydełkowania, tak jak w przypadku klasycznego baleyage. Fryzjerzy korzystają z samoprzylepnych foliowych pasków, dopasowanych do długości pasemek. Włosy dzieli się na małe i cienkie pasemka, a następnie zabezpiecza folią. Farbę nanosi się na wydzielone już pasma. Podczas flamboyage nie koloryzuje się odrostów. Kiedy nowy kolor utrwali się, foliowe paski usuwa się, zwilżając je wodą. Do flamboyage używa się kilku barw o różnej tonacji i barwie. W ten sposób uzyskamy wymarzoną fryzurę.

Flamboyage jest niezwykle łatwą techniką koloryzacji włosów. Efekt nie byłby możliwy bez zastosowania samoprzylepnych pasków folii i kilku odcieni farb. Koloryzowanie nie będzie niczym trudnym nawet dla mniej doświadczonego fryzjera. Flamboyage stwarza nieskończenie wiele możliwości w połączeniach kolorystycznych i sposobach nakładania farb. Nowa fryzura na pewno cię zachwyci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *