10 kroków do pięknych włosów. Wprowadź te zasady do pielęgnacji i zobaczysz…

… jak Twoje włosy w rekordowym tempie odzyskują świetny wygląd. Okazuje się że sekret zdrowych włosów nie kryje się w drogim szamponie i odżywce z najwyższej półki, ale w Twoim podejściu do pielęgnacji.
Wiemy, że piękne, mocne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak często niezamierzenie im szkodzi. Jeśli chcesz cieszyć się długimi i zadbanymi włosami, wprowadź w życie poniższe zasady.

Jak mieć piękne grube włosy – poradnik w 10 prostych krokach

  1. ZAWSZE masuj skórę głowy podczas mycia i rozczesuj dokładnie, ale delikatnie  włosy przed snem – dobrze, jeśli na noc zapleciesz je w luźny warkocz lub koczek, aby nie ocierały się o poduszkę i nie łamały podczas snu.
  2. Do pielęgnacji włosów używaj dobrze dobranych preparatów, które pasują do rodzaju twoich włosów. Nie kupuj kosmetyku do włosów tylko dlatego, że poleca go koleżanka – jej włosy mogą się różnić od Twoich i coś, co je odżywia Twoim włosom może zaszkodzić (np. nadmiernie napuszać lub przeciążać). Czytaj uważnie skład kosmetyków i informacje na opakowaniu.
  3. Włosy nie lubią parabenów, silikonów i ciężkich, wysuszających alkoholi, dlatego z rozwagą wybieraj produkty do mycia i odżywiania. Chemiczne preparaty obfitujące w pochodne ropy naftowej, SLS, SLES wymień na naturalne, delikatne produkty. Nie zakłócają one procesów zachodzących na skórze głowy i nie działają komedogennie.
    Pamiętaj, że krótkołańcuchowe alkohole mogą wysuszać włosy i skórę głowy, uczulać i rozchylać ich łuski, a więc zwiększać ich porowatość. Szczególnie szkodliwe są jednowodorotlenowe alkohole typu alcohol denat, benzyl alcohol, ethyl alcohol.
  4. Unikaj wymyślnych fryzur, czyli dziwnych upięć, których ułożenie wymaga tapirowania, szarpania, ciasnych splotów. Osłabiasz (i łamiesz) wówczas zarówno włosy na całej długości, jak i ich cebulki.
  5. Farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja oraz wszelkie inne chemiczne zabiegi na włosy tylko na chwilę poprawiają ich wygląd. pamiętaj, żeby nie wykonywać zbyt często takich “upiększeń”. Amoniak i inne syntetyki nieodwracalnie niszczą włosy.
  6. Włosy nie lubią wysokich temperatur. Staraj się suszyć je chłodnym nawiewem z suszarki, nie stosuj prostownicy ani gorącej lokówki, ponieważ wytrącają one wodę z wnętrza włosa i bardzo wysuszają. Prostowanie prostownica to największa zbrodnia na włosach, ponieważ pali ona wewnętrzne wiązania siarczkowe i niszczy pasma tak, że nie da się ich już odbudować.
  7. Zbadaj porowatość swoich włosów. Dowiesz się czego potrzebują w pielęgnacji, jak o nie dbać i jakich składników potrzebują, by były zdrowe i mocne. Porowatość to jedno z głównych kryteriów określających kondycję włosów i ich „stan zdrowia”, a nawet wygląd włosów i kondycję skóry głowy. Im bardziej zniszczone masz włosy, tym wyższa ich porowatość. Internet obfituje w szereg testów na porowatość włosów – ich wykonanie zajmuje chwile, a daje wiele cennych informacji na temat pielęgnacji.
  8. Sięgnij po naturalne olejki do włosów.Porzuć mit, że oleje przeciążają lub przetłuszczają włosy. Dobrze dobrany olejek (odpowiedni do porowatości włosów) potrafi zregenerować włosy nawet już w 30 dni! Wybieraj olejki naturalne lub (najlepiej) odpowiednio skomponowane przez profesjonalistów mieszanki, które nadają się do olejowania skalpu, nie tylko włosów – w ten sposób wzmocnisz cebulki, przyspieszysz wzrost włosów i zapobiegniesz nadmiernemu wypadaniu.
  9. Co 6 – 8 tygodni podcinaj końcówki włosów. To ta ich część, która najszybciej niszczeje, przesusza się i rozdwaja. Nawet jeśli zapuszczasz włosy pamiętaj, że rozdwojone i zniszczone końce psują cały efekt długich, zdrowych pasm i nie robią dobrego wrażenia.
  10. Ogranicz wszelkie produkty do stylizacji włosów. Lakiery, żele czy gumy modelujące bardzo niszczą włosy, ponieważ zawierają moc substancji wysuszających, a dodatkowo nadbudowują się na powierzchni włosa, który staje się łamliwy i kruchy. Syntetyki z kosmetyków do układania działają też jak magnez na wszelkie toksyny i smog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *