Czym jest rekonstrukcja brwi?

W salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej oferuje się wiele zabiegów upiększających. Jednym z nich jest rekonstrukcja brwi. Dedykowany jest zwłaszcza tym paniom, które chcą poczuć się pięknie i atrakcyjnie. Sprawdź, na czym polega.

Brwi są nie tylko elementem urody. Chronią nasze oczy przed przedostaniem się do nich wody lub potu. Niestety, nie każda z nas może pochwalić się gęstymi, ciemnymi i ślicznymi brwiami. Tym paniom, które zbyt mocno wyregulowały łuk brwiowy lub straciły brwi w wyniku choroby, poleca się zabieg rekonstrukcji przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej. Zwłaszcza, jeśli samodzielna regulacja lub malowanie henną nie pomaga, a popularny ostatnio makijaż brwi na niewiele się zdaje.

Na czym polega zabieg rekonstrukcji brwi?

Osoby wrażliwe na ból i mające cerę skłonną do podrażnień będą niezmiernie zadowolone. Dlaczego? Zabieg odbudowy zniszczonych lub przerzedzonych brwi jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Efekt końcowy utrzymuje się do czterech tygodni. Koszt jednego zabiegu uzależniony jest od renomy salonu kosmetycznego, czasu trwania i zastosowanych produktów. Wyróżnia się dwie metody rekonstrukcji brwi, które niekiedy można ze sobą łączyć. Są to building i sculpting. Pierwsza metoda, zwana inaczej włoskową, polega na doklejaniu pojedynczych włosków. Ich kolor dobierany jest do naturalnego odcienia brwi. Metoda ta stosowana jest w celu zagęszczenia lub korekty łuku brwiowego. Drugi sposób, sculpting, polega na dorysowaniu kresek imitujących brwi. Kolor barwnika można dobrać w taki sposób, aby stworzyć trójwymiarowy i w pełni naturalny efekt.

Przeciwwskazaniami do zabiegu rekonstrukcji brwi są między innymi wykonany wcześniej peeling chemiczny lub przeprowadzona mikrodermabrazja. Nie wolno zagęścić lub uzupełnić łuku brwiowego wtedy, kiedy klientka cierpi na trądzik, ma ostre stany zapalne skóry lub otwarte rany. Jeżeli twoja skóra wokół oczu jest zadbana i zdrowa, oczywiście możesz poddać się zabiegowi rekonstrukcji brwi. Na pewno nie będziesz żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *