3 doskonałe oleje, które warto mieć w kosmetyczce

Na punkcie olejków oszalał cały świat. Nie ukrywamy, że my także mamy wśród nich swoje ulubione produkty, które z pewnością już na stałe zagoszczą również w Twojej łazience, wystarczy, że poznasz ich działanie i wyjątkowe właściwości.

Naturalne olejki kosmetyczne – czym są?

Olejki kosmetyczne to oczywiście cos innego niż oleje kulinarne, powszechnie stosowane w kuchni. Co prawda niektóre z nich nadają się do spożycia (olejek słonecznikowy, olej lniany, olej z orzechów włoskich), ale nie znoszą one wysokich temperatur i nie należy na nich smażyć potraw. Jeśli już znajdują się w menu, to najczęściej jako składnik dodany do sałatki lub dressingu. Ich przeznaczeniem jest za to szeroko pojęta pielęgnacja – są doskonałe do wykorzystania jako samodzielny kosmetyk, ale naturalne olejki są dobrze tolerowane przez szereg różnych substancji, dlatego warto je łączyć z dowolnym kosmetykiem lub tworzyć własnoręcznie proste, naturalne, domowe receptury kosmetyczne.

Naturalne olejki ksometyczne – czy (i dlaczego) warto je stosować?

Olejki – mimo że są tłuste i nieco lepkie -są niezwykle popularne. Grono ich zwolenników rośnie, ponieważ ich skład powala na kolana. Naturalne olejki zawierają bowiem szereg cennych, wartościowych dla organizmu i skóry dobrych kwasów tłuszczowych Są one w różnych proporcjach, w zależności od oleju i waśnie dlatego każdy olej ma określone funkcje i działanie an skórę. Oprócz dobrych kwasów omega, oleje zawierają sporo witamin i składników mineralnych, a także cenne flawonoidy, fitosterole i skwalan.

Jak wybrać najlepszy olejek?

Dobry olejek kosmetyczny to biały kruk pielęgnacji i największy, najcenniejszy skarb. Zrozumie to każdy, kto wypróbował dobrej jakości naturalny olejek. Po czym poznać, który olej spośród bogatej oferty kosmetycznej będzie prawdziwym fenomenem? Przede wszystkim dobry olejek nie należy do najtańszych. Jest on certyfikowany, bio, organiczny, tłoczony na zimno i nierafinowany. Jeśli znalazłaś taki olejek – mozesz być pewna jego działania i doskonałych efektów w pielęgnacji.

TOP 3 najlepsze olejki kosmetyczne

Olejek migdałowy (ze słodkich migdałów)

Szybko wchłania się w skórę. Jest wyjątkowo delikatny i może być stosowany nawet w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Olejek ze słodkich migdałów sprawdza się zatem w pielęgnacji skóry wrażliwej, naczyniowej, pozbawionej energii i witalności. Subtelnie natłuszcza, dba o włosy i paznokcie, wspiera funkcje obronne skóry. A ponadto sprawnie uelastycznia i pomaga pozbyć się rozstępów.

Doskonale zabezpiecza końce przed zniszczeniem i chroni je przed urazami mechanicznymi oraz rozdwajaniem. Potęguje blask włosów, a jednocześnie odbuduje ich uszkodzoną strukturę.

Olejek ze słodkich migdałów to doskonała baza do olejków etercznych – zmieszany z 2-3 kroplami oleju grejpfrutowego jest silnym eliksirem antycellulitowym. Stanowi też świetny dodatek do odżywek i masek do włosów, kremów do twarzy i ciała. Olejek migdałowy chętnie stosuje się do olejowania włosów, masażu, kąpieli do stóp i ciała oraz jako delikatny, ochronny krem dla dorosłych i dzieci.

Olejek arganowy

Silny eliksir odmładzający zwalczający cellulit, spłycający zmarszczki, poprawiających wygląd, stan i kondycje skóry. Znamienne jest to, ze bilans jego kwasów tłuszczowych jest idealny do każdego rodzaju skóry i włosów. Olejek arganowy jak żaden inny redukuje rozstępy, przebarwienia i blizny, genialnie opóźnia procesy starzenia, chroni przed stresem oksydacyjnym, szybko rozświetla i odżywia skórę, spłyca zmarszczki i ujędrnia skórę oraz usuwa cienie pod oczami. Jest ceniony za to, że nawilża skórę, zapobiega utracie wody i regeneruje włosy zniszczone, szorstkie, suche, a przy tym dobrze kondycjonuje, ochrania i nabłyszcza. To także idealne serum do twarzy, ciała, paznokci. Olejek arganowy można stosować go jako balsam po opalaniu i olejek do masażu ciała oraz balsam po kąpieli.

Olejek rycynowy

Wciąż niekwestionowany król wśród olejków do włosów wypadających i osłabionych, wspiera i przyspiesza porost włosów, dba o pasma od cebulki aż po same końce. Olejek rycynowy wspiera też porost rzęs i brwi, delikatnie je przyciemna. Jest ponadto bazowym olejkiem, do popularnej metody oczyszczania twarzy olejami (OCM) ponadto jest niedrogi i wydajny. Okazuje się też, że olejek rycynowy doskonale regeneruje paznokcie, nawet te po hybrydzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *