Rano i wieczorem. Nawilżanie skóry krok po kroku

Czy wiesz, kiedy i jak nawilżać skórę? Jeżeli nie, to koniecznie przeczytaj ten tekst, a poznasz najlepsze sposoby pielęgnowania ciała. Pamiętaj, że regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków zapewni naprawdę spektakularne efekty.

Dwuetapowa pielęgnacja skóry ciała

Najlepsze rezultaty przyniesie nawilżanie skóry podzielone na dwa etapy. Rano dostarczaj skórze jak najwięcej składników nawilżających i odżywczych. Dlaczego? Skóra już od rana nastawiona jest na obronę przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Używaj lekkich kremów nawilżających i zawierających filtry przeciwsłoneczne. Pamiętaj także, żeby do godzin popołudniowych nie stosować nowych kosmetyków. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i podatna na alergie. Wieczorna pielęgnacja ciała wygląda zupełnie inaczej. Nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu oraz nawilżeniu, odżywieniu i ujędrnieniu skóry. Po prysznicu lub kąpieli użyj balsamu, masła kosmetycznego albo serum bogatego w składniki aktywne.

Nawilżanie skóry rankiem i wieczorem

Rankiem dostarczaj skórze takich substancji, które mają działanie ochronne i nawilżające. Nie bez powodu kosmetyki przeznaczone do stosowania w ciągu dnia zawierają kwas hialuronowy, mocznik i alantoinę. Są to składniki, które zatrzymują wewnątrz skóry odpowiednią ilość wody, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo ważne jest to, aby takie produkty miały lekką konsystencję i dość szybko się wchłaniały. Wybieraj takie kremy, które spełniają rolę baz pod makijaż.

Wieczorem stosuj kosmetyki głęboko nawadniające, liftingujące i regenerujące. Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry z potu, kurzu i sebum. Martwy naskórek usuń za pomocą peelingów z zawartością naturalnych składników. Do nawilżania najlepsze będą balsamy, olejki i emulsje, w składzie których znajdziesz witaminy i minerały. Podczas aplikacji produktu zrób masaż, który ujędrni twoją skórę, poprawi krążenie krwi i sprawi, że substancje odżywcze i aktywne szybciej dotrą do głębszych warstw skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *