Czym tak naprawdę jest cellulit?

Wiele kobiet marzy o gładkiej i pięknej skórze ciała. Niestety, tylko niektórym z nich udaje się taki efekt osiągnąć. Chcesz wiedzieć, co zrobić, aby móc pochwalić się ślicznymi nogami, bez grama tłuszczu i cellulitu? Skorzystaj z porad profesjonalistów, zdrowo się odżywiaj i ćwicz na świeżym powietrzu.

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest cellulit

Cellulit to nic innego jak tkanka tłuszczowa, która znajduje się pod skórą. Kiedy mamy do czynienia z jej nadmiarem, wypycha ona skórę do góry, tworząc nieestetyczne grudki, wybrzuszenia i wałeczki. Przypomina grudkowatą i ziarnistą substancję. Cellulit pojawia się głównie u osób starszych. Nie oznacza to jednak, że młode dziewczyny, a nawet chłopcy, go nie mają. Występuje tam, gdzie organizm najwolniej spala tkankę tłuszczową. Cellulit obejmuje następujące partie ciała: uda, brzuch, pupa.

Dlaczego to akurat ja mam cellulit?

Niestety nie masz wpływu na to, czy w przyszłości cellulit pojawi się na twoim ciele. Wiele zależy od tego czy w twojej rodzinie ten problem był dość częsty. Decydujący wpływ mają tu zatem geny. O obecności cellulitu pod skórą decyduje także płeć. Przyjmuje się, że bardziej widoczny jest u pań niż u panów. Ilość zgromadzonego w ciele tłuszczu również zalicza się do czynników powodujących cellulit. Im więcejtkanki tłuszczowej, tym cellulit stanie się bardziej widoczny. Do czynników wywołujących tłuszczowe wypukłości zalicza się także wiek i grubość skóry.

A jak pozbyć się cellulitu?

Pod uwagę weź to, że cellulit nie jest jedynie defektem kosmetycznym. Jest to także schorzenie, które może się wiązać z nieprawidłowym spalaniem tłuszczu w organizmie. Więc co zrobić z cellulitem? Pozbycie się tego defektu polega na usunięciu tłuszczu, zastosowania specjalnej diety lub zestawu ćwiczeń. Pamiętaj jednak, że nie ma żadnych leków i kosmetyków, które pomogą ci wyeliminować te niedoskonałości skóry . Dadzą jedynie powierzchowny efekt, ale nie wyleczą źródła problemu. Zabiegi kosmetyczne również nie przyniosą długotrwałych rezultatów. Niektórzy twierdzą, że dobre skutki przyniesie połączenie ćwiczeń aerobowych z siłowymi. Jeśli chcesz tylko zamaskować cellulit, zastosuj samoopalacz. Na ciemnej karnacji grudki są bowiem mniej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *