Jak dbać o sztuczne włosy?

Sztuczne włosy wymagają większej uwagi niż naturalne i inaczej przeprowadzanych codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Zasadnicza różnica między włosami sztucznymi a naturalnymi polega na tym, że inaczej reagują na kontakt z wodą. Jak wobec tego dbać o sztuczne włosy, aby wyglądały pięknie? Jak myć sztuczne włosy, czesać je, nawilżać, suszyć i modelować, żeby jak najdłużej zachowały zdrowy wygląd?

Jak myć sztuczne włosy?

Myj sztuczne włosy, ilekroć zauważysz, że zbiera się na nich brud i kurz, a w konsekwencji zaczynają się plątać. Przed myciem rozczesz dokładnie włosy, następnie umyj je pod słabym strumieniem letniej wody. Ponieważ włosy sztuczne pod wpływem wody puszą się i plączą, mocz je stopniowo i nakładaj na nie specjalny szampon. Po umyciu nie trzyj włosów, tylko przeczesz je palcami i osusz miękkim ręcznikiem.

Jak czesać sztuczne włosy?

Sztuczne włosy należy czesać specjalną szczotką o miękkim włosiu przeznaczoną do włosów syntetycznych. Zawiera plastikowe, malutkie ząbki, które skutecznie rozplątują pasemka, oraz naturalne włoski, które oczyszczają włosy i nadają im połysku. Zwykłe szczotki mogą łamać sztuczne włosy i szarpać końcówki.

Jak nawilżać sztuczne włosy?

Sztuczne włosy należy nawilżać za pomocą specjalnych masek regenerujących, przeznaczonych do włosów zniszczonych i suchych. Nie nakładaj maski na łączenia (ringi, zgrzewy), tylko około 2 cm pod nimi. Sztuczne włosy pokryj grubszą warstwą odżywki niż włosy naturalne, a po 5 minutach spłucz letnią wodą. Nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania.

Jak suszyć sztuczne włosy?

Włosów sztucznych nie powinno się suszyć, ale jeżeli jest taka konieczność, użyj suszarki jonizującej i chłodnego powietrza. Podczas suszenia przeczesuj włosy palcami, a kiedy już będą suche, możesz je wyczesać szczotką.

Jak modelować sztuczne włosy?

Zrezygnuj z metalowych szczotek i grzebieni oraz nie tapiruj sztucznych włosów i nie używaj kosmetyków zawierających alkohol, które przesuszają włosy. Lekki spray nabłyszczający nada im połysk i sprawi, że włosy będą gładkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *