Modne fryzury na lato 2018

Przy wyborze fryzury nie warto kierować się modą. Należy brać pod uwagę inne kryteria, takie jak kształt twarzy, rodzaj włosów i własna wygoda. Mimo to może się zdarzyć, że pośród uczesań na czasie znajdzie się i takie, w którym będzie nam do twarzy, dlatego warto poznać modne fryzury na lato 2018.

Modne fryzury na lato 2018: grzywka

Najmodniejsza fryzura na lato 2018 to każda z grzywką. Grzywka powinna sięgać do połowy czoła albo być delikatnie podkręcona. Jeśli takie uczesanie Wam się znudzi, czołowi projektanci, tacy jak Erdem czy Undercover, polecają zawinąć grzywkę na gruby wałek i podpiąć ją spinkami. Równie modna jest długa grzywka w hipisowskim stylu lat 70. zestawiona z włosami sięgającymi za obojczyki. To idealna fryzura dla dziewczyn zakochanych w stylizacjach retro, które tęsknią za dzwonami, skórzanymi kurtkami i wzorzystymi koszulami jedwabnymi. Inna modna fryzura to postrzępiona asymetryczna grzywka z krótkim cięciem. Godny uwagi jest także roztrzepany bob z grzywką, zwłaszcza w odcieniu orzechowego brązu albo przygaszonego oranżu.

Modne fryzury na lato 2018: burgund i purpura

Brolange już wyszedł z mody. Wyparły go odcienie purpurowego fioletu, mahoniu i burgundu. Kolorowe włosy mogą być efektem zastosowania farby – i wtedy utrzymują się dłużej – lub farb i tonerów w sprayu, które spłukują się już po kilku myciach. Alternatywą dla kolorowych włosów są pojedyncze kolorowe akcenty we fryzurze, na przykład kolorowy przedziałek albo pasmo włosów w odcieniu indygo czy fuksji. Taka fryzura idealnie sprawdzi się na festiwal.

Modne fryzury 2018: warkocze

Jeżeli nie jesteś gotowa na radykalną zmianę fryzury, na przykład drastyczne cięcie lub nagłą zmianę koloru, warkocze to rozwiązanie dla Ciebie. Jeden warkocz – klasyczny, francuski, duński czy kłos – nie wystarczy. Warkoczy musi być kilka lub kilkanaście. Równie dobrze możemy zebrać włosy w tak zwany „koszyczek”. Kolejną modną fryzurę stanowią rozpuszczone włosy z pojedynczymi cienkimi warkoczykami. Jeżeli nie masz pomysłu na takie uczesanie, sięgnij do lat 90. Każda fryzura, która uwzględniała warkocze, noszona w tamtym okresie może posłużyć za inspirację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *