Pielęgnacja brwi w 5 krokach

Każdego dnia nasze brwi narażone są na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Codzienna stylizacja, mocne detergenty myjące czy nieprawidłowy demakijaż to tylko kilka z nich. Kluczem do zdrowych, gęstych i lśniących brwi jest ich odpowiednia pielęgnacja, o której należy pamiętać każdego dnia. Jak powinniśmy dbać o brwi? Oto 5 kluczowych kroków. 

 #Krok 1 – prawidłowy demakijaż i oczyszczanie 

Brak demakijażu, resztki tuszu, cienia czy żelu pozostawione na brwiach, przyczyniają się do osłabienia i wypadania włosków. Skóra pod brwiami staje się przesuszona, pozostałości kosmetyków uniemożliwiają jej “oddychanie”, przez co wolniej się regeneruje. Zrezygnowanie z demakijażu to także powód zatykania się porów i powstawania zaskórników.

Prawidłowe oczyszczanie okolic brwi jest równie ważne jak ich pielęgnacja. Przy pomocy płatka kosmetycznego nasączonego płynem micelarnym delikatnie zmywaj makijaż. Nie trzyj! Spowodujesz, że włoski zaczną się łamać i nadmiernie wypadać, a skóra wokół brwi będzie podrażniona. Pocieraj wacikiem zgodnie z kierunkiem, w którym rosną brwi.

Do delikatnego, a zarazem skutecznego demakijażu brwi użyj olejków np. makadamia czy jojoba oraz łagodnego żelu/pianki do mycia twarzy. Olejki nie tylko dobrze usuwają zanieczyszczenia, ale odżywiają włoski i dodają im blasku. Środkiem do oczyszczania twarzy zmyjesz olejek wraz z pozostałościami mejkapu.

# Krok 2 – nawilżenie

Skóra pod brwiami, tak jak na pozostałych partiach twarzy, potrzebuje nawilżenia. Podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej nie pomijaj brwi. Nałóż niewielką ilość ulubionego kremu również na włoski, a skóra pod nimi “odżyje”, co sprawi, że brwi będą rosły grubsze, gęstsze i bardziej podatne na układanie. Rób to ostrożnie opuszkami palców, gdyż brwi są delikatne i podatne na uszkodzenia.

Dodatkowo lub zamiast kremu, możesz nałożyć przed snem naturalny olejek np. rycynowy bądź grubą warstwę wazeliny, która przez noc głęboko nawilży i zmiękczy włoski.

# Krok 3 – serum do brwi

O nasze brwi świetnie zadba specjalnie przeznaczone do tego serum. Jego formuła bogata w cenne dla brwi składniki odżywcze i witaminy, skutecznie odżywia włoski i przyspiesza ich porost. Dzięki odpowiedniemu aplikatorowi precyzyjnie nałożysz serum na brwi pokrywając nim każdy włosek. Serum pomoże ci uporać się z cienkimi i niewyraźnymi łukami. Kosmetyk możesz nakładać zarówno na dzień i na noc. Ze względu na swoją lekką i bezbarwną formułę, śmiało nałóż go również pod makijaż. Regularna aplikacja serum do brwi zapewni Ci zjawiskowy efekt w niecały miesiąc. Brwi, które stanowią ramę twarzy, zyskają lepszy kształt i większą objętość.

# Krok 4 – zrównoważona dieta

Dieta jest tak samo ważna co pielęgnacja, gdy zależy nam na zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie. To co spożywamy i pijemy ma znaczący wpływ na wygląd naszej skóry i włosów. Zadbaj o to, by każdego dnia pić minimum 1,5 litra wody. Kosmetyki nie zrekompensują braku odpowiedniego nawilżenia skóry i włosów od środka.

Pamiętaj o zrównoważonej diecie bogatej w świeże owoce i warzywa, zdrowe tłuszcze, błonnik oraz witaminy ważne dla zdrowia skóry i włosów: witamina A, C, D i E.

Nawadniaj organizm nie tylko wodą, ale i wartościowymi dla brwi i włosów ziołami takimi jak: skrzyp polny, pokrzywa, łopian, tatarak czy szałwia. Picie naparów ziołowych przyczyni się do ogólnej poprawy kondycji włosów i brwi, zahamuje ich wypadanie i przyspieszy porost.

# Krok 5 – suplementacja 

Warto uzupełnić dietę o suplementy diety, które korzystnie wpłyną na wygląd nie tylko naszych brwi, ale i kosmyków na głowie. Od czego zacząć włosową suplementację? Upewnij się, że w Twojej diecie znajduje się wystarczająca ilość witaminy D. Wypadanie włosów, brwi i rzęs to jedna z pierwszych oznak jej niedoboru. Równie ważny dla poprawy kondycji i wyglądu brwi jest:

  • cynk – wzmacniający kości, skórę, włosy i paznokcie,
  • biotyna – przyspieszająca porost, wzmacniająca strukturę włosa,
  • selen – łagodzący podrażnienia skóry, zapewniający włosom elastyczność,
  • kolagen – nazywany “białkiem młodości” i będący głównym budulcem skóry, wiąże w niej wodę, przyspiesza regenerację skóry oraz poprawia jej jędrność,
  • witamina B3 – zwana także niacyną, odpowiada za prawidłową pracę hormonów, wzmacnia barierę ochronną skóry,
  • witamina C – jest antyoksydantem, normalizuje produkcję melaniny i zmniejsza ryzyko wystąpienia przebarwień, stymuluje produkcję kolagenu.