Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

Pielęgnacja skóry dojrzałej nie jest zajęciem łatwym. Zmarszczki, brak odpowiedniego nawilżenia, wiotka skóra, przebarwienia i wiele innych niedoskonałości – własnie z tym przyjdzie ci sie zmierzyć. Dlatego sprawdź, jakich kosmetyków i urodowych trików użyć.

Jak dbać o skórę dojrzałą?

Pielęgnacja takiego rodzaju cery obejmuje następujące działania:

  • peelingowanie naskórka,
  • pobudzanie fibroblastów,
  • zniwelowanie zmarszczek,
  • utworzenie ochronnej warstwy,
  • ochronę przed wolnymi rodnikami.

1. Peelingowanie naskórka

Złuszczanie martwych komórek naskórka to ważny etap pielęgnacji każdego rodzaju cery. Zabieg wygładza skórę, pobudza krążenie krwi, regeneruje włókna kolagenowe, rozjaśnia przebarwienia, sprzyja produkcji kolagenu. Dobrze złuszczona skóra jest w stanie przyjąć więcej składników ujędrniających.

2. Pobudzanie fibroblastów

Fibroblasty są komórkami skóry odpowiedzialnymi za produkcję kolagenu i elastyny. Ich ilość wraz z wiekiem obniża się powodując zmarszczki. Fibroblasty można pobudzić poprzez stosowanie preparatów z witaminami A i C oraz fitohormonów. Dzięki nim skóra będzie jędrna, a komórki skóry będą pobudzone do regenerowania.

3. Zniwelowanie zmarszczek

Charakterystyczną cechą cery dojrzałej są zmarszczki. Aby je wygładzić, należy stosować preparaty nawilżające i ujędrniające. Ich działanie polega na tym, że przeciwdziałają ucieczce wody i mają zdolność wiązania wody we wnętrzu naskórka.

4. Utworzenie ochronnej warstwy

Na skórze dojrzałej coraz gorzej pracują gruczoły łojowe i potowe. Prowadzi to do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, co uniemożliwia ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Z tego powodu skórę należy pielęgnować produktami o właściwościach nawilżających i natłuszczających. Takimi produktami są oleje roślinne, oleje mineralne i lanolina.

5. Ochrona przed wolnymi rodnikami

W pielęgnacji cery dojrzałej bardzo ważne jest zabezpieczenie skóry przed wolnymi rodnikami, które wywołują zmarszczki i prowadzą do szybszego starzenia się skóry. Warto stosować produkty z zwartością koenzymu Q10 oraz witamin A, C i E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *