Jadowita pielęgnacja przeciwzmarszczkowa. Jak jad węża działa na skórę?
Lifting bez skalpela jest coraz popularniejszy. Zmniejsza zmarszczki i odejmuje lat bez ingerencji chirurga. W terapiach liftingujących często wykorzystuje się jad węża. Czy wiesz, co to za składnik i jakie ma właściwości?
W gabinetach medycyny estetycznej królują coraz bardziej wymyślne zabiegi. Wiele z nich wykorzystuje innowacyjne substancje, o których w życiu byśmy nie pomyślały, że mogą mieć tak dobre właściwości kosmetyczne. Jedną z nich jest jad węża. Niestety wiele kobiet z góry rezygnuje z zastosowania tej kuracji. Niesłusznie, bo właściwości jadu węża są naprawdę bardzo interesujące. Dowiedz się więcej o tym składniku – być może sama zdecydujesz się z niego skorzystać.
Jad węża. Co to jest?
Jak sama nazwa wskazuje, jad węża pozyskuje się od niezbyt lubianych gadów. Pod tą nazwą kryje się trójpeptyd pozyskiwany najczęściej z jadu malezyjskiego węża Temple Viper. Wiele zabiegów wykorzystuje jednak jad węża w połączeniu z innymi substancjami np. komórkami macierzystymi lub witaminami – dzięki temu efekt ma być lepszy.
Jakie właściwości ma jad węża?
Działa podobnie jak botoks! To oznacza, że:
- spłyca i zmniejsza zmarszczki;
- przywraca skórze jędrność;
- poprawia owal twarzy;
- głęboko pielęgnuje skórę;
- zapobiega zmarszczkom;
- natychmiastowo dodaje sprężystości.
Jeśli szukasz składnika, który zadziała tak, jak lifting, bo nie chcesz poddawać się inwazyjnym zabiegom upiększającym, to właśnie jad węża może spełnić twoje oczekiwania. To świetna alternatywa dla innych zabiegów liftingujących, ponieważ wspomaga opóźnienie biologicznego procesu starzenia się i pozwala zachować młodość na nieco dłużej.
Wskazania do zabiegu
Zabiegi z jadem węża najczęściej polecane są osobom o skórze dojrzałej, usianej siecią zmarszczek mimicznych lub wynikających z wieku. Ale nie tylko im! Po jad węża mogą sięgnąć również osoby o zmęczonej, opuchniętej i wymagającej regeneracji skórze, której w wyniku różnych czynników brakuje elastyczności i dawnej witalności. Co ważne, zabieg mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni; osoby o skórze delikatne i wrażliwej. Czasami jad węża określa się jako „zabieg bankietowy”, czyli szybkie wsparcie skóry przed specjalną okazją.
Jak stosuje się jad węża w kosmetyce?
Czas uspokoić osoby o wybujałej wyobraźni – żeby poczuć na własnej skórze pozytywne działanie jadu węża, nie trzeba dawać się mu ugryźć. To w pełni bezpieczny zabieg upiększający, który wykonuje się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Jad węża pozyskiwany jest wcześniej i odpowiednio przygotowywany do zastosowania na skórę.
Zabieg podzielony jest na etapy, nazywane też gestami:
- Gest 1. Oczyszczanie twarzy – demakijaż
Kosmetyczka wykonuje pełne demakijaż specjalnie przygotowanymi do tego celu kosmetykami, które oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń, nawilżają i łagodzą podrażnienia. - Gest 2. Oczyszczanie twarzy – złuszczanie
Skóra zostaje przygotowana na przyjęcie dużej ilości składników aktywnych poprzez dokładne oczyszczenie z martwego naskórka za pomocą peelingu. - Gest 3. Regeneracja przez masaż
Zanim nałożony zostanie jad węża, skóra zostaje pobudzona przez specjalny masaż liftingujący i trenujący, który poprawia krążenie, ujędrnia i odprowadza nadmiar wody z twarzy. - Gest 4. Działanie przeciwzmarszczkowe
Zaczyna się właściwy etap zabiegu, czyli nałożenie innowacyjnego preparatu bazującego na peptydzie z jadu węża, który odmładza, ujędrnia i rewitalizuje skórę. - Gest 5. Zakończenie zabiegu
Na sam koniec kosmetyczka nakłada na skórę delikatny krem z niego mniejszą dawką wspomnianego peptydu, który ma przedłużyć efekty zabiegu.
Dodaj komentarz