Wybielanie zębów: sposoby na domowe i profesjonalne wybielanie zębów

Jeżeli odnosisz wrażenie, że Twoje zęby nie są dostatecznie białe, możesz je wybielić na wiele sposobów. Możesz albo zrobić to sama w domu, albo skorzystać z pomocy profesjonalisty w gabinecie stomatologicznym. Poznaj sposoby na domowe i profesjonalne wybielanie zębów.

Sposoby na domowe wybielanie zębów

Zanim sięgniemy po preparaty wybielające zęby, powinniśmy udać się do dentysty, który skontroluje stan naszego uzębienia i ewentualnie usunie kamień nazębny. Dopiero potem możemy rozpocząć domowe przywracanie bieli.

Wybielanie zębów – domowe sposoby:

 • Pasty – używamy ich dwa razy dziennie, rano i wieczorem, po jedzeniu. Jeżeli nie ma takiej możliwości, sięgnijmy po gumę wybielającą.
 • Przezroczyste paski nasączone wybielającym żelem przykleja się dokładnie do zębów górnej i dolnej szczęki oraz pozostawia na 30 minut. Zabieg powtarza się dwa razy dziennie przez kilka dni do dwóch tygodni. Dla podtrzymania efektu kurację stosuje się co pół roku.
 • Wybielacz w sztyfcie – po umyciu zębów należy pomalować je końcówką sztyftu, najlepiej na noc. Zęby stają się bielsze po dwóch tygodniach.
 • Dwufazowy żel – protetyczną nakładkę dołączoną do zestawu zanurza się w żelu, codziennie nanosi na zęby i pozostawia na 10 minut. Pierwsze efekty wybielania widać już po tygodniu regularnego stosowania.
 • Nakładki-szyny wypełnione substancją wybielającą nakłada się na zęby i zagryza. Należy je stosować przez 5 dni po 20–30 minut.

Sposoby na domowe wybielanie zębów sprawią, że zęby nieznacznie zjaśnieją. Aby efekt był bardziej spektakularny, a z zębów zniknęły plamy i przebarwienia, należy zdecydować się na profesjonalny zabieg wybielania zębów wykonywany w gabinecie stomatologicznym.

Sposoby na profesjonalne wybielanie zębów:

 • Wybielanie martwych zębów
  Zęby leczone kanałowo z czasem ciemnieją, ale można je wybielić poprzez wprowadzenie do ich wnętrza uszczelniającego preparatu i włożenie środka wybielającego. Procedurę można powtórzyć.
 • Nakładki z żelem
  Stomatolog robi wycisk naszej szczęki, żeby przygotować dopasowane do nich nakładki. Nakładek wraz z żelem używamy w domu, najlepiej nocą, przez dwa tygodnie.
 • Naświetlanie polega na nałożeniu na zęby substancji wybielającej i naświetlaniu ich lampą polimeryzacyjną.
 • Wybielanie laserem polega na nałożeniu na zęby substancji wybielającej i naświetleniu ich promieniem lasera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *