Jak przygotować skórę do ślubu?

Ślub to wielki dzień dla każdej młodej pary, ponieważ otwiera nowy rozdział w życiu. W dniu ślubu wszystkie oczy są skierowane na pannę młodą i pana młodego, co potęguje stres z nim związany. Obiektyw aparatu i kamery wychwyci każde niedociągnięcie, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby strój, fryzura i makijaż były bez zarzutu. My skupimy się na ostatnim aspekcie, to znaczy zastanowimy się, jak przygotować skórę do ślubu. W tych przygotowaniach istotną rolę odgrywać będzie pielęgnacja skóry przed ślubem i makijaż ślubny w zależności od rodzaju skóry.

Pielęgnacja skóry przed ślubem

Złuszczanie

Przygotowania skóry do ślubu należy rozpocząć najpóźniej miesiąc przed ślubem. Wtedy warto udać się do kosmetologa na zabieg lekkiego złuszczenia naskórka. Godny polecenia jest peeling z kwasem mlekowym, który ma na celu delikatne złuszczanie warstwy rogowej naskórka bez uszczerbku na skórze. Ponadto ten zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu i zmniejsza przebarwienia.

Nawilżanie

Drugi zabieg, tym razem nawilżający, należy wykonać dwa tygodnie przed ślubem. W tym celu kosmetolog powinien wykorzystać preparaty z kwasem hialuronowym i peptydami oraz wzmocnić ich działanie poprzez zastosowanie sono- i jonoforezy.

Pielęgnacja domowa

Miesiąc przed ślubem należy rozpocząć pielęgnację domową. Pomocne będą kosmetyki bankietowe oferowane przez niektóre firmy kosmetyczne. Kosmetyki bankietowe występują w postaci kapsułek lub masek oraz wyrównują koloryt, odżywiają naskórek i zatrzymują wodę w naskórku.

Tak zaplanowany miesięczny program pielęgnacji spowoduje, że Twoja skóra będzie nawilżona, gładka i rozświetlona. Dopiero na tak przygotowanej skórze można wykonać makijaż ślubny.

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny dla skóry mieszanej i tłustej

Jeżeli Twoja skóra jest mieszana lub tłusta, zastosuj krem CC i prasowany puder mineralny. Krem CC ma właściwości nawilżająco-koloryzujące, lekką konsystencję i beztłuszczową formułę, dzięki czemu nie tylko nawilża, lecz także łagodzi stany zapalne. Z kolei prasowany puder mineralny zatuszuje niedoskonałości, pozostawi skórę matową i ochroni ją przed słońcem.

Makijaż ślubny dla skóry suchej

Jeżeli masz skórę suchą, użyj mocno nawilżającego i pielęgnującego podkładu lub wielofunkcyjnego kremu BB. Równie dobrym rozwiązaniem będzie baza nawilżająco-wygładzająca. Za pomocą prasowanego pudru mineralnego zmatowisz skórę, różu – podkreślisz kości policzkowe, a bronzera – przeprowadzisz konturowanie.

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *