Te rzeczy niszczą włosy! Będziesz zaskoczona ile z nich masz w domu

Piękne włosy oczywiście wymagają stałej i odpowiednio dobranej pielęgnacji ale na tym nie kończy się ich droga do zdrowia.  Często wiele nieodpowiednich czynników oraz rzeczy które są w naszym otoczeniu i których używamy niemal każdego dnia znacznie pogarszają kondycję włosów. Dowiedz się co mi szkodzi, aby zapobiec kolejnym zniszczeniom i cieszyć się pięknymi, mocnymi, pełnymi blasku włosami.

1. SUSZARKA

Przyznaj się sama przed sobą: jak często suszysz włosy? Codziennie? Co drugi dzień, a może nawet dwa razy dziennie czyli rano i wieczorem gdy wychodzisz na spotkanie z koleżankami i trzeba poprawić oraz wymodelować fryzurę? Okazuje się że choć bez suszarki nie można żyć to jednak jej gorące powietrze wpływa bardzo niekorzystnie na kondycję włosów. Wysoka temperatura, oraz gorący podmuch wytrącają wodę z wnętrza włosa w ten sposób zamiast być mocne i odporny na niszczenie włosy stają się suche, łamliwe, matowe i szorstkie

2. PROSTOWNICA

O ile suszarka wydawała nam się bardzo niewinnym akcesorium do włosów, o tyle wiele osób wie już że prostownica czyli rozgrzane do 220 stopni płytki ceramiczne to nic dobrego dla włosów i rzeczywiście tak jest, ponieważ tak ekstremalne temperatury rozrywają wiązania siarczkowe we wnętrzu włosów, a co za tym idzie niszczą je bezpowrotnie. Włos słabnie staje się kruchy łamie się, a także zmienia się jego struktura dlatego jeśli możesz ogranicz stosowanie prostownicy do minimum i używaj jej tylko na tak zwane wielkie i specjalne wyjścia.

3.  CHODZENIE SPAĆ Z MOKRYMI WŁOSAMI

Ile razy zdarza się, że zamiast suszyć włosy wieczorem, po prostu położyłaś się spać z mokrą czupryną licząc, że raną pasma będą suche? Owszem, Twoje włosy zapewne wyschły, ale ich stan był daleki od ideału. Miały fatalny wygląd, złą strukturę, były pogniecione i nastroszone na wszystkie strony. Takie włosy ciężko jest zdyscyplinować i wygładzić. Dlatego jeśli możesz podsusz włosy wieczorem aby nie ocierać ich o szorstką tkaninę poduszki. To je bardzo niszczy i nie dodaje im ładnego wyglądu

4. SŁOŃCE I UV

Oczywiście wiemy że słońce jest największym wrogiem cery ponieważ promieniowanie UV przyczynia się do utraty jędrności skóry i bezpowrotnie niszczy wiele komórek, a zatem utrudnia w naszej skórze regenerację; tymczasem słońce na włosy działa podobnie – przede wszystkim atakuje skórę głowy i osadzone w niej cebulki które słabną mogą wypadać lub włosy przestają mieć prawidłową strukturę na całej długości włosów. Słońce bardzo się “panoszy”, powodując suchość, matowość i łamliwość… widać wówczas jak szybko rozdwajają się końce włosów. Co zrobić aby chronić włosy przed gorącym słońcem oraz wysoką temperaturą suszarki i prostownicy? Najlepiej zastosować wysoką ochronę czyli regularnie używać termoochronnego w sprayu do włosów; tego rodzaju kosmetyki chronią włosy w każdych warunkach, a jednocześnie wiele z nich ma cenne składniki odżywcze dzięki czemu zapewniają włosom odpowiednio pielęgnację i nie przeciąża ją pasm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *