Kosmetyki, którymi lepiej nie dzielić się nawet z przyjaciółką

Czy wiesz, że w swojej kosmetyczce masz takie produkty, którymi nie powinnaś dzielić się nawet ze swoją najlepszą przyjaciółką? Ba, a nawet z mamą lub siostrą. Dlaczego? Przeczytaj tekst, a wszystkiego się dowiesz.

KREM DO TWARZY

Kiedy do słoiczka z kremem wkładasz dłonie, do środka przenosisz bakterie i zarazki. Pomyśl tylko, co może znajdować się w takim kosmetyku, kiedy skorzysta z niego kilka osób. Nawet umycie dłoni nie zda się na wiele. Najlepsze produkty to te, które znajdują się w tubkach lub do których dołączono szpatułkę. Z kremów zamkniętych w słoiczkach korzystaj tylko sama.

POMADKA DO UST

Pomadki, szminki i błyszczyki to kosmetyki, które mają kontakt ze śliną i z ustami. Jeżeli masz jakieś infekcje, opryszczki i inne niedoskonałości, to na 100% nie pożyczaj nikomu pomadki. Pamiętaj, że w drugą stronę też to działa: jeśli ktoś, kto chce ci pożyczyć szminkę ma opryszczkę, nie bierz jej od tej osoby.

TUSZ DO RZĘS

Dzielenie się maskarą nie jest najlepszym pomysłem. Na rzęsach i powiekach znajdują się bakterie, które mogą powodować przekrwienie oczu, zapalenie rogówki lub opryszczkę. Musisz wiedzieć, że infekcje wirusowe rozwijają się bardzo wolno i na początku możesz nie zauważyć objawów. A po niedługim czasie będzie czekała cię wizyta u okulisty.

GĄBECZKA DO PODKŁADU

Nie pożyczaj pędzli, gąbeczek i innych akcesoriów do makijażu. Przecież znajdują się na niej bakterie, które mogą powodować skórne problemy. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie za pomocą szamponu i dezynfekowanie specjalnymi płynami. Pamiętaj też, żeby pędzle i gąbki dokładnie suszyć, żeby nie rozmnożyły się w nich bakterie i nie pozostała wilgoć.

PĘSETA

Czy wiesz, że pożyczanie pęsety również może być niebezpieczne? Mogą się na niej znajdować bakterie, które prowadzą do zakażenia. Dlatego przed każdym użyciem i po nim pęsetę należy zdezynfekować i oczyścić z wyrwanych włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *