Skuteczny masaż antycellulitowy – zrób go sama w domu!

Cellulit, czyli pofałdowana skóra, dotyka 80% kobiet, bez względu na wiek i niezależnie od wagi lub rozmiaru ciała. Są kobiety, które tolerują ją całkowicie i nauczyły się żyć ze swoim cellulitem, ale mimo wszystko pomarańczowa skórka przez wielu jest uważana za nieestetyczną, dlatego chcemy za wszelką cenę pozbyć się tego problemu. Jak to zrobić? Jedną ze skuteczniejszych metod jest masaż ciała. Z powodzeniem zrobisz go w domu. Podpowiadamy jak i czym najlepiej masować cellulit!

Masaż antycellulitowy w domu – czym zrobić?

Masaż antycellulitowy wcale nie jest trudny ani skomplikowany, jeśli masz odpowiednie akcesoria. Okazuje się, że narzędzi do zrobienia domowego cellulitu jest wiele. Jakie masz opcje?

1. Szczotka do masażu na sucho

To szczotka wykonana z naturalnego włosia. Służy do masażu ciała na sucho. Taka szczotka ma często długi drążek, albo pas materiału do trzymania, dzięki czemu łatwo jest zrobić z jej pomocą masaż. Szczotkowanie ciała na sucho nie tylko pomaga zwalczać cellulit, ale poprawia krążenie i przepływ limfy w całym ciele. W dodatku nie jest czasochłonne. To tylko 5 minut codziennie!

2. Szorstka rękawica

Rękawica z sizalu lub juty to jeden z najpopularniejszych gadżetów do zwalczania cellulitu. Jest skuteczna, ekologiczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Jest też bardzo wytrzymała i nadaje się do masażu na sucho i mokro.

3. Masażer z wypustkami

Można nim wykonać intensywniejszy masaż antycellulitowy. Masażer może być ręczny, lub elektryczny. Doskonale pobudza krążenie podskórne i rozbija złogi oraz zastoje limfy w głębokich tkankach skóry.

4. Rękawica kessa

Charakterystyczna, czarna rękawica wykonana ze specjalnej, ziarnistej tkaniny, przeznaczona do masażu Hammam. Oprócz niej do masażu potrzebujesz też czarnego mydła Savon Noir lub glinki Ghassoul.

5. Bańka chińska

czy wiesz, że bańki chińskie zanano i ceniono już w starożytności? To doskonały sposób na ujędrnianie i modelowanie ciała! Bańka chińska doskonale “współdziała” z olejkami antycellulitowymi i genialnie wygładza skórę.

Masaż antycellulitowy w domu – jak zrobić?

Wszystko zależy od tego, na jakie akcesorium do masażu się zdecydujesz. Każdy gadżet wymaga nieco innego podejścia, ale plusem jest to, że niemal każdy ma dołączoną instrukcję użycia. pamiętaj, aby Twój masaż antycellulitowy był niespieszny i dokładny. Skórę najczęściej należy masować kolistymi ruchami.