Jak uniknąć podrażnień po depilacji nóg?

Zaczerwieniona skóra, uczucie szczypania i ściągnięcia, nieestetyczne krostki. To tylko niektóre z podrażnień występujących po depilacji nóg. Dowiedz się, jak ich uniknąć oraz cieszyć się gładkimi i pięknymi nogami.

Większość kobiet wciąż używa jednorazowych maszynek do golenia nóg. Niestety, usuwanie zbędnego owłosienia w ten sposób skutkuje podrażnieniami, a ponowna depilacja tylko pogorszy stan skóry. Zaczerwienienia i krostki pojawiają się także wtedy, gdy używamy kremów, wosku lub depilatora. Co zatem zrobić, aby uniknąć tak przykrych niespodzianek? Są dwa rozwiązania tego problemu: krostkom i podrażnieniom można zaradzić, stosując odpowiednie maści i kosmetyki lub zapobiegając ich powstaniu.

Krostki potraktuj maścią z substancjami redukującymi stany zapalne skóry. Produkty takie wykazują działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Hamują wydzielanie sebum w mieszkach włosowych i przyspieszają gojenie się ranek. Podrażnienia możesz posmarować także alkoholem. Posiada działanie wysuszające i pobudzające do szybszego metabolizmu komórek skóry. Nogi możesz owinąć wilgotnym i gorącym ręcznikiem. Dzięki temu pory skóry otworzą się, a krostki będą bardziej widoczne i łatwiejsze do usunięcia. Wszelkie podrażnienia złagodzi żel lub maść z aloesem. Roślina działa kojąco i regenerująco na skórę.

A jak zapobiegać podrażnieniom? Depilację przeprowadzaj zawsze po kąpieli, kiedy skóra jest miękka, a włoski odpowiednio zwilżone. Używaj maszynek z kilkoma ostrzami i paskiem nawilżającym. Wymieniaj je co tydzień; po każdym użyciu dezynfekuj ostrza. Do golenia używaj pianek, oliwek i innych produktów nadających poślizg i zapewniających nawilżenie. Włoski usuwaj zawsze wraz z kierunkiem ich wzrostu. Pod koniec zabiegu użyj maszynki „pod włos”. Zanim przystąpisz do depilacji, wykonaj dokładny peeling. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń, martwych komórek skóry i innych nierówności, które uniemożliwiałyby swobodny ruch maszynki. Skórę nawilżaj kosmetykami z mocznikiem, oliwą z oliwek lub olejkami kosmetycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *