Skuteczność depilacji laserowej a kolor włosów

Depilacja laserowa jest obecnie bardzo popularna i jednocześnie skuteczna, jeśli chodzi o całkowite usuwanie niechcianego owłosienia. Niestety nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest kolor włosów. Sprawdźmy, które z nich najłatwiej usunąć, a które będą stawiać opór.

Melanina a depilacja laserowa

Melanina jest naturalnym barwnikiem, który odpowiada za kolor oczu, skóry i włosów. Jej funkcją jest także ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Depilacja natomiast polega na tym, że na melaninę działa wiązka lasera o ustalonej długości. Światło jest pochłaniane przez melaninę i przekształcane e ciepło. To zjawisko prowadzi do skutecznego usunięcia włosa.

Który odcień usuwa się najlepiej

Skuteczność depilacji zależy od koloru włosów. Najłatwiej jest usunąć włosy ciemne, grube i mocne, a te rosną zazwyczaj na łydkach, bikini i pod pachami. Jednak w przypadku innych części ciała i u osób, które mają jasne włosy, zabieg depilacji nie jest już tak efektywny. Dlaczego?

Depilacja jasnych włosów

Usuwanie laserowe jasnych włosów nie daje zadowalających efektów. Oczywiście da się to zrobić, ale trzeba liczyć się z tym, że zabieg nie będzie w 100% skuteczny. Gorsze rezultaty uzyskuje się w przypadku włosów rudych, blond i siwych, bo zawierają one zbyt mało melaniny. Wiązka lasera nie zostaje pochłonięta przez strukturę włosa, co sprawia, że zabieg nie daje wymarzonych efektów. Jeżeli masz jasne włosy, to warto najpierw skonsultować się z kosmetologiem i dopytać się, czy zabieg będzie skuteczny.

Depilacja ciemnych włosów

Depilację laserową najłatwiej jest przeprowadzić na ciemnych i grubych włosach. Im większy jest kontrast pomiędzy skórą a włosami, tym lepszy efekt zabiegu uzyskamy. Ważne jest, żeby depilacji laserowej nie przeprowadzać u osób, które mają świeżą opaleniznę lub bardzo ciemną karnację. Zabieg mógłby spowodować podrażnienia, a nawet poparzenia, bo wiązka lasera zostaje pochłonięta przez melaninę w skórze, a nie w cebulce włosa. Zakładane rezultaty przyniesie seria 6 zabiegów powtarzanych co miesiąc. Taka częstotliwość jest konieczna, żeby przeprowadzić zabieg we właściwych fazach wzrostu włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *