GLOW UP. Wyglądaj lepiej niż kiedykolwiek! 3 proste kroki pięknej cery

Nieustannie zastanawiamy się, co zrobić, by nasza skóra wyglądała oszałamiająco. Czy da się poprawić jej wygląd bez zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej? Oczywiście, że tak! Poznaj 3 kroki do pięknej cery – czasami naprawdę niewiele potrzeba, aby być piękną.

3 proste kroki pięknej cery

1. NAWILŻAJ

Kosmetolodzy i kosmetyczki powtarzają to z uporem maniaka: nawilżanie jest najważniejszą rolą kremów do twarzy. To podstawa pielęgnacji, dlatego jeśli chcesz aby twoja cera była w nienagannej formie – stale ją nawilżaj. Nie tylko kremem, oczywiście. Warto wypijać 1,5 litra wody dziennie. Minimum. To woda dba o “jakość” każdej komórki w naszym ciele. W tym także o skórę. Dobry krem nawilżający nie dostarcza wody do tkanek, ale tworzy na powierzchni specjalną, okluzyjną powlokę, która zabezpiecza skórę przed utratą (czyli odparowaniem) wody.

Związki okluzyjne to np. naturalne olejki, oleje mineralne, silikony oraz woski. Zalicza się je do emolientów i to właśnie one dbają o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a także chronią ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Dobry krem nawilżający powinien zatem zawierać dodatkowo substancje wzmacniające barierę ochronną skóry, czyli: aminokwasy, niacynamid, fosfolipidy, kwasy omega.

2. UJĘDRNIAJ

Czy jest sposób na ujędrnianie skóry w domu? Wiemy, że z wiekiem traci ona jędrność i blask. Ujędrnianie skóry można przeprowadzić samodzielnie w domu, w dodatku wystarczy do tego 5 minut dziennie. Nie uzyskasz oczywiście natychmiastowego efektu wow, ale regularnie wykonywany masaż twarzy (np. za pomocą wałka jadeitowego) wzmacnia powiezie i mięśnie skóry. Z czasem stanie się ona jędrniejsza, a owal twarzy znacznie się poprawi.

Wałek jadeitowy, lub inny masażer do twarzy są dostępne niemal w każdej drogerii. Do wyboru masz także specjalną płytkę tzw gua sha, ale masaż nią wymaga już nieco wprawy. Jadeitowy wałek jest odpowiednio ciężki, a także zimny, wiec pobudza krążenie podskórne. Internet obfituje w filmiki, dzięki którym wykonasz prawidłowy masaż ujędrniający skórę.
Innym pomysłem na ujędrnianie skóry w domu jest joga twarzy. Już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń poprawi się owal twarzy! Według entuzjastów tej metody skóra nie tylko nabiera elastyczności, ale także spłycają sie drobne zmarszczki.

3. ZŁUSZCZAJ

Peeling twarzy wciąż jest niedocenianą formą pielęgnacji. Traktujemy go po macoszemu, robimy, gdy nam się przypomni, a tymczasem regularnie wykonywany peeling twarzy pozwala skórze być stale jędrną i elastyczną. Podczas peelingu złuszcza się stary naskórek i odsłania nowy, młody. Cera zyskuje idealną gładkość i koloryt, jest elastyczna i jędrna, wypoczęta i rozświetlona. Peeling do twarzy to jeden z najlepszych zabiegów rewitalizujących!

Ponadto warto pamiętać, że po peelingu składniki z kremów czy serum lepiej się wchłaniają i docierają głębiej do wnętrza skóry. Wykonuj regularnie peeling – przynajmniej raz w tygodniu, a przy skórze tłustej – nawet dwa razy na 7 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *