Rodzaje szczoteczek do rzęs

O właściwościach tuszu do rzęs decyduje jego skład, a także rodzaj szczoteczki, to znaczy jej rozmiar i kształt oraz tworzywo, z jakiego została wykonana. Jakie są rodzaje szczoteczek do rzęs i jaka szczoteczka najlepiej nadaje się do krótkich rzęs?

Kształt i rozmiar szczoteczki do rzęs

Jeden tusz do rzęs może dawać różne efekty w zależności od tego, jak i czym go aplikujemy. Właśnie z tego powodu przed zakupem maskary warto zastanowić się, czego od niej oczekujemy. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, dobierzmy taki kształt i rozmiar szczoteczki do rzęs, który pomoże nam spełnić to zadanie.

Rodzaje szczoteczek do rzęs

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze spiralki? Istotny jest nie tylko kształt i rozmiar szczoteczki do rzęs, lecz także tworzywo, z którego ją wykonano. Spiralka silikonowa jest najtrwalsza i najbardziej higieniczna oraz umożliwia wykonanie najbardziej precyzyjnego makijażu. Ona najdokładniej oddzieli od siebie nawet najkrótsze i najcieńsze rzęsy.

Mimo to każda kobieta powinna sama zdecydować, z jakiego tworzywa będzie używana przez nią spiralka. Ostatecznie nie ma czegoś takiego jak najlepsza szczoteczka do rzęs – ilu ludzi, tyle opinii.

Najpopularniejsze rodzaje szczoteczek do rzęs:

 • Szczoteczka do rzęs o klasycznym kształcie wykonana z włosia
  Są kobiety, które uwielbiają ją do tego stopnia, że nie mają potrzeby eksperymentować. Ten wybór kest uzasadniony zwłaszcza w przypadku wrażliwych oczu. Okazuje się, że używanie klasycznych szczoteczek niesie za sobą dużo mniejsze ryzyko podrażnień niż stosowanie szczoteczek plastikowych. O ile te pierwsze pogrubią rzęsy i nadadzą im objętości w zadowalającym stopniu, o tyle mniej precyzyjnie je rozczeszą.
 • Płaska plastikowa szczoteczka do rzęs o klasycznym kształcie
  Jak ustaliliśmy, plastikowa szczoteczka do rzęs umożliwia precyzyjniejsze rozdzielenie poszczególnych rzęs, a co za tym idzie – łatwiejsze zaaplikowanie tuszu. Ponadto lepiej zabezpiecza przed grudkami i nierównościami.
 • Szczoteczka do rzęs w kształcie grzebienia
  Taka szczoteczka do rzęs zaspokoi potrzeby krótkich i niezbyt gęstych rzęs. Ułatwia uchwycenie i wytuszowanie nawet najkrótszych włosków, które w efekcie zostają optycznie wydłużone i zagęszczone.
 • Gumowa, cienka i wydłużona szczoteczka do rzęs
  Szczoteczka do rzęs o takim kształcie ma na celu maksymalne wydłużenie rzęs. Aby podkreślić jedynie ich końcówki, przy pierwszej aplikacji tuszu należy je lekko dotknąć nasadą szczoteczki.
 • Szczoteczka do rzęs w kształcie stożka
  Tego typu spiralka służy do podkręcenia rzęs w kącikach oczu, które często są za krótkie, żeby klasyczna szczoteczka mogła je dosięgnąć, a co dopiero wytuszować. Niektóre kobiety stosują tę szczoteczkę w celu uzyskania efektu kociego oka.
 • Wygięta szczoteczka do rzęs z włoskami różnej długości
  Taka szczoteczka do rzęs częściej występuje w wersji silikonowej. Sięgają po nią głównie te kobiety, które skarżą się na proste, niezbyt podatne na podkręcenie rzęsy. Efekt wzmacnia każda kolejna warstwa tuszu: rzęsy stają się bardziej podkręcone, a oczy zyskują intensywniejszą oprawę. Jeżeli ta ostatnia jest dla nas priorytetem, warto zdecydować się na formułę wodoodporną.
 • Szczoteczka do rzęs w kształcie kuli
  Okrągła szczoteczka do rzęs najskuteczniej dociera do wszystkich, nawet najkrótszych rzęs, niezależnie od ich lokalizacji. Jej kulisty kształt umożliwia aplikację tuszu pod każdym możliwym kątem. W efekcie rzęsy są pokryte tuszem na całej długości.
 • Mikroszczoteczka do rzęs
  Mała spiralka dociera do rzęs u samej nasady, które lekko unosi i optycznie wydłuża.
 • Szczoteczka do rzęs oversize
  Tego typu szczoteczka do rzęs najlepiej pogrubia rzęsy i dodaje im objętości, a przy tym otwiera oko. Ponadto jest bardzo łatwa w obsłudze – dzięki temu, że gromadzi się na niej spora ilość tuszu, już jego pojedyncza aplikacja pozwala uzyskać spektakularny efekt.

Jaka szczoteczka do krótkich rzęs?

W celu wytuszowania krótkich rzęs najlepiej sprawdzi się szczoteczka asymetryczna o włosiu różnej długości lub mała z gęstym, krótkim włosiem. W celu optycznego wydłużenia rzęs warto sięgać po drobną szczoteczkę, która bez trudu je rozdzieli i wydłuży. Potrzeby krótkich rzęs zaspokoi także szczoteczka w kształcie stożka: wydłuży je, zagęści i pogrubi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *