Idzie lato – zrób pedicure. Efekty, rodzaje, przebieg zabiegów

Lato tuż-tuż. Warto więc byłoby zadbać o stopy i paznokcie. Złuszczanie zgrubiałego naskórka, nawilżanie skóry lub stosowanie maseczek to nie wszystko, jeśli chodzi o pielęgnację stóp. Nie wolno zapomnieć o paznokciach. Im również należy się odrobina uwagi. Pedicure będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czemu warto dbać o stopy?

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna zwłaszcza w okresie zimowym. Tymczasem stopy zimą są narażone na przesuszenie, kłopoty z potliwością lub nadmierne zgrubienie naskórka. Skutki? Skóra staje się gruba, pęka, paznokcie tracą naturalny kolor i połysk, mogą pojawić się różnorodne choroby skóry lub płytki paznokcia. Aby uniknąć takich niedoskonałości, należy zadbać o nawilżanie i złuszczanie skóry oraz pielęgnację paznokci.

Jak zbudowana jest skóra stóp?

W pielęgnacji skóry stóp istotna jest znajomość budowy ich skóry. Jest ona o wiele grubsza i wyposażona w bardzo małą liczbę gruczołów łojowych. Znajduje się na niej za to dużo gruczołów potowych. Skóra stóp szybko rogowacieje i pojawiają się pęknięcia, co może prowadzić nawet do bólu i powstawania ran. Poza tym noszenie wysokich obcasów, uprawianie sportów lub niezdiagnozowane wady stopy mogą doprowadzić do odcisków, modzeli lub deformacji stóp.

Zabieg pedicure – przeciwwskazania

Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi pedicure. Przeciwwskazaniami są: grzybica, stany zapalne, łuszczyca stóp, brodawki, zaniki płytki paznokcia, pęknięcia naskórka między palcami, świeże blizny.

Rodzaje pedicure – który będzie dla ciebie najlepszy?

1. Pedicure klasyczny

Jest najpopularniejszym zabiegiem na stopy i jest zalecany w przypadku odcisków, wrośniętych paznokci lub nagniotków. Pedicure klasyczny rozpoczyna się kąpielą z dodatkiem soli, która ułatwia późniejsze złuszczanie naskórka. Następnie niedoskonałości usuwane są za pomocą frezarki, a paznokcie odpowiednio obrabiane. Wykonywane są także peeling i masaż, które poprawiają krążenie i transport składników aktywnych w głąb skóry. Kolejnym etapem jest pomalowanie paznokci i zaaplikowanie kremu nawilżającego.

2. Peeling kwasowy

Zabieg ma właściwości upiększające i lecznicze. Kwasy mają działanie złuszczające, antybakteryjne, nawilżające i zmiękczające stwardniały naskórek. Podczas zabiegu stosowane są kwasy takie jak: winowy, cytrynowy lub mlekowy. Na stopy nakłada się płatki kosmetyczne nasączone kwasami, a złuszczany naskórek odsuwa się za pomocą specjalnej szpatułki. Na koniec aplikuje się nawilżający i odżywczy krem. Dla uzyskania lepszych efektów zabiegi najlepiej wykonywać co 4 lub 6 tygodni.

3. Pedicure SPA

Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą mieć zadbane i ładne stopy. Jest to zabieg relaksujący i kojący, bezbolesny i bardzo przyjemny. Pedicure SPA polega na kąpieli z dodatkiem soli i opracowaniu płytki paznokcia. Następnym etapem jest peeling i masaż stóp, a potem nałożenie maski. Na zakończenie zabiegu nakłada się regenerujący krem do stóp. Zabieg najlepiej jest powtarzać co 4 do 6 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *