Sposoby na idealne brwi. Jak dopasować kolor i kształt brwi?

Brwi są centralnym punktem twarzy, dlatego odpowiednio wystylizowane mogą podkreślić to, co w niej najpiękniejsze. Poza systematycznym regulowaniem brwi, które jest podstawą ich pielęgnacji, warto zadbać o ich odpowiedni kolor i kształt. Jak dopasować kolor brwi do koloru włosów i kształt brwi do kształtu twarzy?

Jak dopasować kolor brwi do koloru włosów?

Niewłaściwie dobrany kolor brwi będzie wyglądał nienaturalnie oraz negatywnie wpłynie na odbiór całej twarzy, a zwłaszcza oczu i włosów. Co zrobić, aby dokonać właściwego wyboru?

Po pierwsze, kolor brwi wcale nie powinien być identyczny z odcieniem włosów, bo zwykle kończy się na tym, że brwi i tak wyglądają na ciemniejsze. Po drugie, wybór koloru kredki powinien być uzależniony nie tylko od odcienia włosów, lecz także od karnacji.

Włosy blond

Kobiety jasnowłose powinny wybierać kredki w ciepłej tonacji, dlatego szarości i odcienie popielate nie są w ich przypadku wskazane. Najlepszym wyborem odcienia kredki do brwi jest kolor taupe, czyli odcień szarego brązu. Kolor kredki powinien być o dwa lub trzy tony ciemniejszy od naturalnego koloru włosów, dlatego jedynym kolorem, z którego blondynki muszą bezwzględnie zrezygnować, jest czarny.

Włosy ciemne

Kobiety ciemnowłose zazwyczaj sięgają po czarne kredki, ale nie jest to najlepszy wybór. Dlaczego? Ponieważ zwykle wygląda nienaturalnie, zwłaszcza jeżeli ciemnym włosom towarzyszy jasna karnacja. Brunetkom i szatynkom zaleca się kredki w jaśniejszych tonacjach. Ciemniejsze włosy dobrze komponują się z głębokim brązem, hebanem i grafitem, a jaśniejsze – z delikatniejszym brązem, na przykład w odcieniu czekoladowym lub karmelowym.

Włosy rude

Rude włosy mogą mieć refleksy czerwone lub jasnobrązowe. W pierwszym przypadku warto wybierać kredki w ciepłych tonacjach, zwłaszcza w ciepłym odcieniu kasztanowym. W drugim – lepszym rozwiązaniem będą kredki w odcieniu karmelowym.

Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy?

Aby brwi wyglądały efektownie i nadawały twarzy charakteru, muszą pasować do rysów twarzy. Aby go określić, należy:

  • zmierzyć długość swojej twarzy od czubka czoła do brody,
  • uzyskany wynik podzielić przez 3,
  • zmierzyć odległość między koniuszkiem nosa a czubkiem brody

● jeśli druga wartość przewyższa tę pierwszą, twarz prawdopodobnie jest pociągła,
● jeżeli pierwsza wartość przewyższa tę drugą, twarz prawdopodobnie jest okrągła,
● jeżeli obie wartości są równe, twarz prawdopodobnie jest owalna.

W przypadku twarzy pociągłej krótsza brew z długim łukiem sprawi, że podłużna twarz będzie wyglądała na pełniejszą. Do okrągłej twarzy pasuje dobrze zarysowane wygięcie łuku brwiowego, które wyostrzy rysy twarzy. Łuk powinien znajdować się stosunkowo wysoko. Wskazane są możliwie najbardziej pionowe linie, dlatego warto unikać wszelkich zaokrągleń. W przypadku twarzy owalnej pełna brew przyciągnie uwagę do oczu i umożliwi spłaszczenie kształtu twarzy. Chociaż najlepiej sprawdzi się miękko wygięty łuk, przy owalnej twarzy każdy kształt brwi będzie wyglądał korzystnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *