Liposukcja, czyli jak osiągnąć idealną sylwetkę przed latem
Tu fałdka, tam tłuszczyk, a lato rozpocznie się lada moment. I co z tym fantem zrobić? Oprócz diety, ćwiczeń i kosmetyków możesz poddać się zabiegowi modelowania sylwetki, czyli liposukcji. Sprawdź, na czym polega i jakie daje efekty.
Co to jest liposukcja?
Liposukcja to rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą fali ultradźwiękowej. Urządzenie generuje pęcherzyki, które pod skórą ulegają rozpadowi i niszczą komórki tłuszczowe. Ich fragmenty zostają wydalone przez układ moczowy i limfatyczny. W ten sposób można stracić parę kilogramów, pozbyć się cellulitu, nadmiaru wody i obrzęków.
Niestety nie każdy może poddać się modelowaniu sylwetki za pomocą liposukcji. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca, pompa insulinowa;
- zakrzepowe zapalenie żył;
- ciąża i karmienie piersią;
- zaburzenia krążenia;
- choroby nowotworowe;
- przepuklina;
- obniżona krzepliwość krwi;
- nieleczona cukrzyca;
- niewydolność nerek i wątroby;
- migrena.
Jak wygląda zabieg liposukcji?
Do wybranej części ciała przykładana jest głowica urządzenia, która zasysa fałd skóry z określoną mocą na kilka sekund. W tym czasie dochodzi do rozerwania cząsteczek tłuszczu. Takie działania powtarzane są przez około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest mrowienie i szum w uszach. Poza tym zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Jedynie niewielką tkliwość mogą odczuwać osoby z cellulitem włóknistym.
Liposukcja – efekty i częstotliwość
Zabieg liposukcji daje następujące efekty: zmniejsza tkanki tłuszczowe, redukuje cellulit, likwiduje obrzęki, usuwa nadmiar wody z organizmu. Jeżeli chcesz przyspieszyć efekty zabiegu liposukcji, to należy trzymać się następujących zasad:
1. Codziennie należy wypijać około 2 litrów wody mineralnej
2. Ograniczyć spożywanie tłuszczów i węglowodanów
3. Zrezygnować z picia alkoholu i innych używek
4. Nie przyjmować antybiotyków i leków przeciwbólowych
5. Zwiększyć aktywność fizyczną
Zabieg liposukcji wykonuje się raz lub dwa razy w tygodniu przez 3 do 6 tygodni. Zaleca się wykonanie serii od 6 do 12 zabiegów w zależności od skali problemu. Kuracja dobierana jest do indywidualnych kłopotów skórnych.
Dodaj komentarz