Cera trądzikowa a makijaż. Jak zakryć niedoskonałości?

Makijaż dla cery trądzikowej nie jest łatwy. Ma za zadanie ukryć niedoskonałości. Kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków i wiedza, jak poprawnie nakładać make-up. Jak wykonać makijaż dla cery trądzikowej krok po kroku?

Makijaż cery trądzikowej ma za zadanie zatuszować problemy skórne. Odpowiednio nałożone kosmetyki pozwolą ukryć uciążliwe zaskórniki i pryszcze. Wiele kobiet, chcąc ukryć swoje niedoskonałości, nakłada grube warstwy podkładu i pudru, przez co tworzy się efekt maski. Wiemy, jak tego uniknąć!

Krok 1 | makijaż cery trądzikowej

Jako pierwszy element nałóż bazę. Możesz użyć kremu do porannej pielęgnacji. Cera trądzikowa wymaga szczególnej opieki, dlatego nie wolno zapominać o jej regularnym nawilżaniu. Kosmetyki do cery trądzikowej często wysuszają skórę, więc trzeba często odżywiać ją lekkimi kremami, by ją zregenerować. Do nakładania kremu możesz użyć pędzla do aplikacji podkładu. Palcami rozprowadzisz bakterie, które mamy na dłoniach, a to one przyczyniają się do powstawania trądziku. Szczególną uwagę poświęć wysuszonym miejscom.

Krok 2 | makijaż cery trądzikowej

Kolejnym krokiem w przygotowaniu makijażu dla cery trądzikowej jest użycie rozświetlającego korektora. Nałóż go pod oczy i rozetrzyj pędzlem do nakładania cienia. Zawarte w kosmetyku drobinki odbijające światło sprawią, że skóra będzie wyglądała na młodszą, zdrową i wypoczętą.

Krok 3 | makijaż cery trądzikowej

Pryszcze i inne niedoskonałości zatuszuj kamuflażem. To ciężki kosmetyk, który ma silnie kryjące właściwości, dlatego należy stosować go umiejętnie, by nie zafundować sobie efektu maski. Nałóż pędzelkiem do podkładu odrobinę produktu. Końcówką pędzla zakrywaj niedoskonałości, a nadmiar kosmetyku dokładnie rozetrzyj.

Krok 4 | makijaż cery trądzikowej

Kobiety o cerze trądzikowej powinny odstawić w kąt ciężkie podkłady i pudry, które zapychają pory. Skóra nie może wtedy oddychać, a wyprysków powstaje o wiele więcej. Najlepiej używać pudru transparentnego, nakładając go przy użyciu miękkiego, dużego pędzla. Puder powinien pokryć całą powierzchnię włosków. Przyciskaj pędzel do skóry punktowo, nie rozcieraj go, a zapewnisz sobie idealne krycie. Omieć dodatkowo okolice wokół oczu i od skroni do nosa.

Krok 5 | makijaż cery trądzikowej

Podkreśl różem lub bronzerem kości policzkowe. Używaj wyłącznie matowych produktów, w których nie ma rozświetlających drobinek. Błyszczące kosmetyki jedynie uwydatnią Twoje niedoskonałości.