Co to jest manicure japoński i jak go zrobić?

Japoński manicure polega na energicznym wcieraniu w naturalną płytkę paznokcia pasty z witaminami i minerałami oraz naniesieniu na nią warstwy pudru, czego efektem są zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie. Japoński manicure to metoda opracowana przez japońską firmę P. Shine, stąd alternatywna nazwa zabiegu – manicure p. shineJak zrobić japoński manicure krok po kroku?

Co to jest japoński manicure?

Idea japońskiego manicure’u opiera się na intensywnym wmasowaniu w płytkę zielonej pasty. Pasta zawiera substancje, które odżywiają i wzmacniają paznokcie oraz nadają im blask różowej perły. Mowa o krzemionce z Morza Japońskiego, pyłku pszczelim, keratynie oraz witaminach A i E. Manicure japoński to świetny sposób na rozdwajające się i łamliwe płytki lub naturalne paznokcie.

Jak zrobić manicure japoński krok po kroku?

Niezbędne akcesoria

Aby wykonać japoński manicure samodzielnie w domu, będziesz potrzebowała dwustronnego pilniczka, plastikowej szpatułki do nakładania pasty i pudru oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu, a także pasty i pudru przeznaczonych do japońskiego manicure’u.

Japoński manicure krok po kroku

Japoński manicure należy rozpocząć od zmatowienia płytki paznokcia pilniczkiem (przedtem, w razie potrzeby, można ją skrócić). Następnie za pomocą plastikowej szpatułki odpychamy skórki w celu odsłonięcia kanalików prowadzących w głąb płytki paznokcia. Pastę należy wcierać w nią energicznymi ruchami. Następnie nanosimy na paznokieć specjalny puder, który również weń wcieramy. Zarówno pastę, jak i puder wmasowujemy w jednym kierunku i za pomocą polerki; jednej strony polerki – zielonej – używamy do wcierania pasty, drugiej – różowej – do wcierania pudru.

Japoński manicure – efekty

Japoński manicure nie uwzględnia metalowych pilniczków do skracania paznokci czy wycinania skórek. Efekt w postaci idealnie gładkich i lśniących paznokci jest natychmiastowy. Aby go podtrzymać, zabieg należy powtarzać 3-4 razy w odstępie 3 tygodni.

Manicure japoński a manicure hybrydowy

Bezpośrednio po wykonaniu manicure’u japońskiego nie należy malować paznokci lakierem ani decydować się na manicure hybrydowy. Manicure japoński intensywnie natłuszcza płytkę paznokcia, dlatego tego typu zabiegi należy przesunąć o dzień lub dwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *