Yellow peel: delikatny peeling silnie odmładzający – jak działa i co zawiera?

Jeśli twoja skóra traci sprężystość, staje się wiotka i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki – ratunkiem dla niej może być yellow peel. Ten delikatny kilkufazowy peeling jest doskonałym remedium na pierwsze oznaki starzenia. Ma o wiele więcej zalet, ponieważ usuwa wszelkie blizny i ślady po trądziku oraz równoważy łojotok nawet przy intensywnej produkcji sebum. Jak wygląda zabieg yellow peel i jakie daje efekty?

Co to jest i co zawiera yellow peel?

Yellow peel to peeling chemiczny o działaniu złuszczającym. Swoje działanie opiera na kwasie azelainowym, retinolowym, fitowym, kojowym oraz na wyciągu z rumianku. Jest doskonałym zabiegiem leczącym i poprawiającym kondycję oraz sprężystość skóry. Regularnie stosowany spłyca zmarszczki i doskonale napina skórę. Może być stosowany na całą twarz, w tym również na skórę pod oczami. Wiele pań stosuje yellow peel dla odmłodzenie skóry dłoni i usunięcia z nich plam pigmentacyjnych.

Jak działa yellow peel?

Yellow Peel stymuluje skórę poprzez aktywny kwas retinolowy, o właściwościach odczyszczających i odmładzających. Jego działanie wspierane jest przez 3 dodatkowe składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy. Zapobiegają one rozkładowi elastyny oraz blokują endogenną syntezę melaniny (innymi słowy zapewniają cerze odpowiedni, równomierny koloryt), usuwając istniejące przebarwienia oraz wszelkie plamy pigmentacyjne i zapobiegając powstawaniu nowych. Skóra staje się rozjaśniona, wypoczęta, gładka i pełna blasku.

Dla kogo jest zabieg yellow peel?

Żółty peeling zalecany jest wszystkim, którzy chcą poprawić owal twarzy i wzmocnić strukturę skóry oraz oczyścić i pobudzić nowe komórki do pracy. Peeling jest doskonały zarówno do skóry dojrzałej, zszarzałej i zwiotczałej, jak i dla młodszej, o nadprodukcji sebum, z trądzikiem lub otwartymi porami i zaskórnikami.

Jak wygląda zabieg yellow peel – schemat zabiegu

FAZA PIERWSZA – PRE-PEEL

W pierwszej fazie należy dokładnie oczyścić twarz. W tym celu na buzię nakłada się preparat (pre-peel cleanser), który zawiera kwas glikolowy o stężeniu 20%. Produkt zmywa się po kwadransie wodą.

FAZA DRUGA – PEELING WSTĘPNY

Peeling wstępny jest dosyć powierzchniowy.

FAZA TRZECIA – PEELING

W tej fazie peeling zostaje dobrany do rodzaju skóry; wyróżnia się aż 4 różne rodzaje peelingów:

Bardzo powierzchniowy yellow peel

Nakłada się go na skórę twarzy i zostawia na 30 minut. Taką maskę oczyszczającą zmywa się wodą z dodatkiem mydła o neutralnym odczynie. Następnie maskę Yellow Peel nakłada się ponownie (znów na około 30 minut). Ten zabieg oczyszczający może być powtarzany kilkukrotnie – w zależności od potrzeb i kondycji skóry – aż dp całkowitego jej oczyszczenia i lekkiego zaczerwienienia. Najczęściej stosuje się od 3 do 5 powtórzeń.

Powierzchniowy peeling yellow peel

Nieco intensywniejszy niż poprzedni. Jest on powtarzany kilkukrotnie, podobnie jak peeling bardzo powierzchniowy. Nadaje się do cery normalnej i mieszanej.

Średnio głęboki yellow peel

Ten typ peelingu poleca się przede wszystkim osobom o ciemnej karnacji. Maskę trzyma się na buzi przez około 20 minut, aż do uzyskania rumienia (wygląda to jak zaczerwienienie skóry po intensywnym opalaniu). Średnio głęboki peeling również należy kilkukrotnie powtarzać, najczęściej jest to 4-6 aplikacji.

Głęboki yellow peel

Ta wersja przeznaczona jest dla jasnych karnacji. Maskę nakłada się podobnie jak poprzednie – aplikując ją kilkukrotnie i trzymając na twarzy przez 20-30 minut, aż do uzyskania rumienia. Przy jasnej karnacji zabiegowi może towarzyszyć lekki obrzęk skóry, ale jest to rzecz jak najbardziej naturalna.

FAZA CZWARTA – POST-PEEL

Po zabiegach peelingujących skore należy zabezpieczyć. Służy do tego specjalny, ostatni nakładany podczas zabiegu preparat czyli post peel recovery. Jest to treściwy krem w postaci gęstej wazeliny. Przywraca on równowagę skórze, wzmacnia barierę hydro-lipidową i transportuje do wnętrza aktywne, odżywcze składniki.

Zabieg yellow peel – efekty

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu yellow peel: już w kilka godzin po wykonanym zabiegu poprawia się utlenienie, a skóra dostaje potężną dawkę składników odżywczych. Dzięki temu wzrasta poziom glikozaminoglikanów, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w skórze. Efektem tego jest zwiększenie jędrności skóry i spłycenie zmarszczek. Efekt złuszczenia skóry nie jest intensywny, dlatego yellow peel nie jest uciążliwy: już następnego dnia można swobodnie iść do pracy, a skóra nie jest zaczerwieniona, podrażniona i nie łuszczy się tak, jak za sprawą innych oczyszczających zabiegów kosmetycznych.

Czy zabieg yellow peel należy powtarzać?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz od kondycji skóry, jednak aby utrzymać efekt młodej gładkiej i sprężystej skóry watro powtórzyć zabieg yellow peel kilka razy. Powinno się go wykonywać raz na miesiąc.

Yellow peel – co po zabiegu? [zalecenia]

Do 10 dni po zabiegu trzeba otaczać skórę wzmożoną troską: myc ja wyłącznie neutralnym mydłem, nakładać specjalny preparat (hydrokortyzon), oraz wspomniany wcześniej krem post peel recovery. W ciepłe, słoneczne dni należy nakładać na twarz kremy z wysokim filtrem.

Przeciwwskazania do zabiegu yellow peel

Zabiegu yellow peel nie należy robić na podrażnioną skórę, podczas wszelkich infekcji naskórka, alergii, ciąży, lub gdy w ciągu kilku ostatnich miesięcy klientka poddawana była leczeniu retinoidami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *