Jak zrobić loki? Wypróbowane triki i sposoby

Proste czy kręcone? To jest odwieczny dylemat wszystkich kobiet. Zazwyczaj jest tak, że dziewczyny, które mają proste włosy, chcą mieć naturalne loki. I odwrotnie: kręcone włosy jak najszybciej chciałoby się wyprostować. Jednak dziś dowiecie się, jak zrobić loczki.

Wszystko zależy od cięcia. Jeżeli trafiłaś w ręce profesjonalisty, możesz być spokojna. Masz świadomość, że z salonu fryzjerskiego wyjdziesz z taką fryzurą, jaką sobie wymarzyłaś. Pamiętaj, aby dokładnie obejrzeć się w lustrze i zgłosić fryzjerowi swoje zastrzeżenia. Jeżeli masz kręcone włosy, podcinanie ich będzie wyglądało nieco inaczej. Wilgotne pasemka stają się cięższe i przez to ich skręt nieco się rozluźnia. Nie należy więc drastycznie skracać włosów, lecz ostrożnie je podcinać. Poproś fryzjera o to, by zadbał o twoje końcówki. Włosy kręcone są szczególnie podatne na uszkodzenia i dlatego już podczas cięcia i stylizacji, końce pasemek należy zabezpieczyć. Ponad to niewłaściwe cięcie również może spowodować podobne zniszczenia.

Szampon jest równie ważny. Włosy kręcone mają tendencję do przesuszania i elektryzowania się. Aby zapobiec takim niespodziankom, stosuj odpowiednie kosmetyki. Zwróć uwagę na to, czy dany produkt zawiera substancje wysuszające. Jeżeli w składzie znalazłaś SLS, alkohol lub składniki barwiące, natychmiast zmień swoją pielęgnację. Postaw na olejki kosmetyczne, profesjonalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów i skóry głowy, maseczki i odżywki. Stosuj nawilżające płukanki, np. z siemienia lnianego lub z dodatkiem kwasu hialuronowego. W salonach fryzjerskich oferowane są kuracje odbudowujące i pielęgnacyjne.

Czy znasz jakieś triki pomocne w stylizacji włosów? Zamiast ręcznika z materiału stosuj ten papierowy. W ten sposób pasemka nie będą elektryzowały i puszyły się. Poza tym, ręcznik papierowy szybciej i lepiej wchłonie wodę. Następnie na wilgotne włosy nałóż swój ulubiony kosmetyk stylizujący. Pasemka przeczesz palcami i ułóż je tak, jak robisz to zazwyczaj. W modelowaniu pasemek pomocne będą żele, pianki i musy. Produkty ujarzmią niesforne kosmetyki, nabłyszczą włosy i podkreślą skręt pasemek. Podczas suszenia nawijaj włosy na palce lub na okrągłą szczotkę. Na koniec zaaplikuj kosmetyk nawilżający lub nadający połysku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *