Piękne rzęsy, czyli ważny element makijażu

Pomimo upływu lat rzęsy są bardzo ważnym elementem makijażu Długie, gęste czy podkręcone. Wbrew pozorom jest kilka ciekawych możliwości do wykorzystania. Zanim jednak zaczniesz malować rzęsy, dobierz ich stylizację stosownie do okazji.

Czym i jak malować rzęsy?

Na co dzień w większości przypadków najlepiej sprawdzą się delikatnie podkreślone. Oczywiście wiele zależy od przyjętego dress codu – niestety są miejsca, w których trzeba go bezwzględnie przestrzegać.

W wieczorowych i oficjalnych stylizacjach możesz poszaleć zarówno z objętością, jak i ilością. Malowanie rzęs odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza jeśli decydujesz się na klasyczne smokey eye. Perfekcyjnie podkreślone i pomalowane oko stanowi bowiem podstawę takiego makijażu o wydobywa jego niepowtarzalny charakter, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Pomalowane oczy są ważnym elementem także innych stylizacji. Jeżeli nie boisz się odważnych rozwiązań nie bój się eksperymentować, bo do odważnych świat należy!

Makijaż oczu – jaki produkt wybrać?

Aby malowanie rzęs dodało Ci urody, powinnaś mieć takie kosmetyki w swojej kosmetyczce, z których pomocą wykonasz trwały makijaż oczu. Prawdziwym must have jest oczywiście wysokiej jakości tusz do rzęs – jeżeli masz skłonności di alergii najlepiej sprawdzi się produkt przebadany dermatologicznie (szukaj tej informacji na opakowaniu). Możesz też zapytać koleżankę jaki produkt stosuje, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w malowaniu oczu.

Tusze do rzęs różnią się między sobą nie tylko kolorem oraz rodzajem szczoteczki, ale także gęstością i lepkością. Dla mało doświadczonych dziewczyn lepiej sprawdzi się gęstszy produkt, bo można go dłużej rozprowadzać i lepiej osadza się na rzęsach. Często też usunięcie nadmiaru tuszu jest prostsze, a ilość pozostających śladów mniejsza. Jeżeli natomiast makijażowe triki nie kryją przed Tobą tajemnic możesz swobodnie wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych kosmetyków. Bogata gama produktów pomoże Ci ze swoich rzęs zrobić prawdziwe dzieło sztuki!

Zgłębiamy tajniki malowania oczu

Wiele dziewczyn zastanawia się, jak prawidłowo malować rzęsy. Wybrany sposób wykonywanie makijażu powinien być dostosowany do twoich umiejętności manualnych, rodzaju wykorzystywanych kosmetyków oraz wielkości i kształtu oka.

Jeżeli masz problem z opadającą powieką, możesz z powodzeniem zrezygnować zarówno z tuszowania dolnych rzęs, jak i górnych umiejscowionych w okolicach kąciku oka.

Jeżeli natomiast szczególnie zależy Ci na wydłużeniu, pogrubieniu i zwiększeniu objętości rzęs, powinnaś zdecydować się na nałożenie kilku warstw tuszu – jednym zdecydowanym pociągnięciem od nasady aż po same końce. Aby zapobiec sklejaniu się rzęs i powstawaniu nieestetycznych grudek, przypudruj każdą warstwę transparentnym pudrem. Zastosowanie takiego prostego triku pozwoli Ci osiągnąć zamierzony efekt, czyli podkreślić i uwydatnić oko.

Malowanie rzęs pomoże Ci wydobyć wszystkie atuty Twoich oczu. Mogą one „grać pierwsze skrzypce” lub uzupełniać cały make-up. Jedno jest pewne – stylistyka oczu zawsze dodaje uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *