Szybkie, domowe sposoby na białe zęby 

Jeśli pijesz dużo kawy i herbaty, twoje zęby mogą zmienić odcień. Na szczęście możesz zastosować domowe sposoby na piękny uśmiech i sprawić, że zęby znów będą śnieżnobiałe niczym perełki. Jak to zrobić? Znamy kilka sposobów! 

1. Wybielanie za pomocą węgla aktywnego

Węgiel aktywny to oczywiście gównie lekarstwo na trawienne dolegliwości. Ale to naturalny składnik, który doskonale oczyszcza. Twoje zęby będą po nim białe i piękne. W dodatku jest łatwy w użyciu: potrzebujesz jedynie wody. I oczywiście szczoteczki. Jak go stosować?

Skrusz tabletkę węgla do miseczki. Zamocz szczoteczkę w wodzie i dotknij nią do ją w sproszkowanego węgla tak, by osiadł na włosiu szczotki. Teraz delikatnie wyszoruj zęby czarnym proszkiem. Dokładnie wypłucz usta,  aby na zębach nie zostały czarne ślady. Gotowe! Myj w ten sposób zęby regularnie.

2. Wybielanie za pomocą soku z cytryny 

Sok z cytryny to klasyka, jesli chodzi o wybielanie zębów. Kwasy działają bezbłędnie: rozjaśniają szkliwo i pomagają pozbyć sie nalotu z kawy czy herbaty. Sok z cytryny jest delikatny, ale skuteczny, dlatego możesz stosować go codziennie. Najprostszym sposobem jest picie co rano szklanki wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny.

3. Wybielanie  zębów za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona była znana już naszym prababkom: ceniły ją za wybielające właściwości i chętnie myły nią zęby. Do dziś soda jest bezkonkurencyjną metodą wybielania zębów. Połącz ją z wodą utlenioną: szybko daje widoczne efekty. Jak to zrobić? Po prostu zmieszaj wodę utlenioną z sodą (1 łyżka wody utlenionej na 2 łyżki sody). Taką papkę rozprowadź na zębach i delikatnie myj je przez 2 minuty. Gotowe!

4. Wybielanie za pomocą oleju kokosowego

Czy wiedziałaś, że olej kokosowy wybiela zęby? A ponadto odkaża jamę ustną i zapobiega namnażaniu się bakterii oraz drożdżaków, a dodatkowo zapobiega próchnicy! Sposób na białe zęby dzięki olejowi kokosowemu jest prosty: wystarczy, że nabierzesz na łyżkę oleju kokosowego i będziesz nim płukać usta przez około 5 – 10 minut. Po wszystkim po prostu wypluj olej.

Czy soda i inne domowe sposoby wybielania mogą  zaszkodzić?

Przekonanie, że soda oczyszczona nie może zaszkodzić i można ją stosować bez ograniczeń nie jest to końca prawdziwe.Dlatego, choć soda daje świetne efekty, dentyści radzą, by uważać z tą metodą. Pamiętaj o tym, że soda nie ma chemicznych właściwości wybielających zęby: działa mechaniczne i ściera nalot z powierzchni zębów. Dlatego istnieje dość duże ryzyko, że jeśli będziesz nadużywać sody do wybielania zębów, uszkodzisz także szkliwo, a to przyczynia się do szybkiego powstawania kolejnych przebarwień, a także próchnicy. Dlatego pamiętaj, że należy stosować ją rozważnie i nie za często.

W sieci znajdziesz naprawdę wiele różnych sposobów na białe zęby i śnieżnobiały uśmiech, na przykład przecieranie zębów skórką z banana albo pomarańczy, oraz mniej przyjemne:  jedzenie surowej cebuli. Modne jest także mycie zębów papką z truskawek (podobnie jak cytryna zawierają one kwasy rozjaśniające szkliwo). Wszystkie domowe metody dają dobre efekty i nie zaszkodzą o ile zastosujesz je od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *