Jak dbać o skórę twarzy? Kilka sprawdzonych trików

Niestety. Wiele dziewczyn wciąż popełnia te same błędy w pielęgnacji skóry twarzy. Efekt? Podrażnienia, trądzik, uwrażliwiona skóra. Na szczęście jest kilka sprawdzonych trików, które pomogą ci odzyskać ładny wygląd. Czy już je znasz?

Prawidłowy demakijaż to podstawa wieczornej pielęgnacji. Jednak wiele kobiet wciąż nie wie, jak wykonać go poprawnie. A niektóre nie robią go w ogóle! Tak, zasypiają w pełnym makijażu. I chyba nie zdają sobie sprawy, jak wiele złego wyrządzają swojej skórze. Do czego może to doprowadzić? Kosmetyki, które pozostawiłaś na noc przedostają się do gruczołów łojowych i zatykają pory skóry. W rezultacie na twarzy pojawiają się zaskórniki i trądzik. Dochodzi także do wysuszenia i podrażnienia skóry. Co więcej, kosmetyki brudzą pościel. Pomiędzy włóknami poszewek namnażają się bakterie, które powodują reakcje alergiczne. Co zatem zrobić? Co wieczór wykonaj dokładny demakijaż. Na oczyszczoną i osuszoną skórę nałóż krem lub maseczkę. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie serum.

Wysuszanie skóry twarzy to kolejny błąd popełniany przez dziewczyny. Robią tak te panie, które mają mieszaną lub tłustą cerę. Chcąc pozbyć się krostki, stosują agresywne produkty, które w ich przekonaniu usuwają nadmiar sebum. Czy mają rację? Niestety nie! Wysuszając skórę i intensywnie ją oczyszczając, tylko na jakiś czas ograniczamy wydzielanie sebum. Jednak gruczoły łojowe po jakimś czasie zaczynają produkować jeszcze więcej tej natłuszczającej substancji. W efekcie cera świeci się jeszcze bardziej i powstają nowe krostki. Co zrobić? Stosuj kosmetyki nawilżające z zawartością naturalnych składników. Dobrze sprawdzą się te przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej. Zrezygnuj także z produktów polecanych osobom z cerą tłustą i mieszaną. I pamiętaj: nie wyciskaj krostek!

Złuszczanie naskórka jest bardzo ważne. Ale jeśli robisz to zbyt często, możesz go podrażnić. Peeling usuwa martwe komórki skóry i odsłania te nowe. Tym samym uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych, czynników zewnętrznych i niektórych kosmetyków. Dlatego zaraz po zakończonym złuszczaniu tak istotne jest stosowanie kosmetyków nawilżających. Peeling wystarczy przeprowadzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Jeżeli będziesz robiła to częściej, twoja skóra stanie się podatna na wszelkie uszkodzenia chemiczne lub fizyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *