Jak zrobić demakijaż twarzy i oczu?
Demakijaż twarzy to podstawa pielęgnacji. Niestarannie zmyty makijaż to przyczyna podrażnień cery oraz zaczerwienionych, swędzących i opuchniętych oczu o poranku. Ponadto źle oczyszczona skóra to bariera dla substancji odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Jak zrobić demakijaż twarzy i oczu, żeby uniknąć tych problemów?
Jak zrobić demakijaż oczu?
Aby zmyć z oczu makijaż, możesz użyć kosmetyku tradycyjnego lub dwufazowego. Ten ostatni sprawdzi się nawet przy makijażu wodoodpornym. Dwufazowy płyn do demakijażu oczu składa się z dwóch warstw: oleistej i wodnej. Podczas gdy olejki skutecznie rozpuszczają kosmetyki, składnik wodny łagodzi podrażnienia. Przed użyciem płynu należy nim wstrząsnąć, aby oba płyny wymieszały się.
Ponieważ skóra na powiekach i wokół oczu jest bardzo cienka, postępuj z nią delikatnie: zamiast trzeć powieki, przyłóż do nich wacik nasączony odpowiednim preparatem i odczekaj kilkanaście sekund, aż ten rozpuści kolorowe kosmetyki. Następnie delikatnie przesuwaj wacik od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni, dopóki kolejny płatek nie będzie czysty.
Jak zrobić demakijaż twarzy?
Do oczyszczenia skóry najlepiej stosować mleczko, śmietankę lub żel do demakijażu. Swój wybór uzależnij od rodzaju skóry. Mleczko do demakijażu zawiera najwięcej składników nawilżających i najskuteczniej natłuszcza, dlatego powinny po nie sięgać osoby o cerze suchej. Wymieniaj waciki, dopóki kolejny nie będzie czysty. Z lżejszą od mleczka pianką i żelem możesz postępować podobnie lub potraktować je jak preparat do mycia twarzy; wtedy najpierw wmasuj je w skórę, a potem spłucz wodą.
Jeżeli myjesz twarz żelem i wodą, najpierw zwilż skórę twarzy i szyi wodą. Dopiero później nałóż na dłonie trochę preparatu, rozsmaruj go na twarzy i masuj delikatnie, aż powstanie piana. Na koniec spłucz dokładnie.
Rola toniku w demakijażu
Chociaż kosmetyki do demakijażu są wzbogacone pielęgnacyjnymi składnikami, po ich zastosowaniu warto przetrzeć twarz tonikiem. Tonik przywróci prawidłowe pH skóry. Żeby działał prawidłowo, należy go dobrać do rodzaju i potrzeb skóry.
Dodaj komentarz