Jak nie malować brwi? Największe urodowe grzechy

Makijaż brwi to ostatnio bardzo modny element makijażu. Jeżeli są właściwie wyregulowane i idealnie pomalowane, będziesz wyglądać naprawdę rewelacyjnie. Sprawdź, jak zrobić makijaż brwi, by być modną i piękną.

Błąd numer jeden: bardzo mocny makijaż

Czarny cień na powiekach, kilka warstw tuszu na rzęsach, szminka w intensywnym kolorze i… mocno pomalowane brwi. To zdecydowanie za dużo. Pamiętaj, że w makijażu liczy się umiar, elegancja i prostota. Owszem, brwi podkreślone czarnym lub ciemnobrązowym kosmetykiem w ostatnich sezonach były bardzo modne. Jednak pozostałe produkty powinny być w jasnych, neutralnych i stonowanych odcieniach. Czym pomalować i jak wymodelować brwi? Posłużą ci do tego kredki, specjalne cienie, żele lub wosk. Do ułożenia włosków wykorzystaj szczoteczkę ze starej maskary lub mały grzebyk.

Błąd numer dwa: ciemne czy jasne

Jeżeli chcesz, aby twój makijaż wyglądał idealnie, użyj kosmetyków w kolorach zbliżonych do odcieni brwi. Blondynki powinny zrezygnować z czarnych i ciemnobrązowych kredek na rzecz tych jaśniejszych. I odwrotnie: szatynki, brunetki lub rudzielce nie mogą stosować cieni do brwi w jasnych odcieniach. Jeżeli nie wiesz, jaki kolor produktu jest dla ciebie odpowiedni, umów się na wizytę w salonie kosmetycznym. Doświadczona kosmetyczka z pewnością pomoże ci dobrać właściwy kolor kredki lub cieni. Ba, zrobi może nawet hennę brwi lub makijaż permanentny.

Błąd numer trzy: nieumiejętna regulacja brwi

Niestety nie każdy umie regulować brwi. Nie ma też uniwersalnego szablonu, który pasowałby do każdego kształtu twarzy i typu urody. Na szczęście w drogeriach i perfumeriach są specjalne Brow Bary, w których kosmetyczki oferują pomoc w regulowaniu brwi. Czego możesz nauczyć się w takim miejscu? Zobaczysz, jak dopasować kształt brwi do owalu twarzy i oczu. Dowiesz się, że regulując brwi w odpowiedni sposób, możesz wysmuklić lub powiększyć buzię. A co więcej, przekonasz się, że odpowiednio wymodelowane brwi w diametralny sposób zmienią twoje spojrzenie.

Błąd numer cztery: zbyt mocno wyregulowane brwi

To na pewno nie jest rewelacyjne rozwiązanie. Cienkie i mocno wygięte kreski, które kiedyś były twoimi brwiami, nie wyglądają ładnie, a co więcej dodają lat i dają komiczny efekt. Pamiętaj zatem, że w nadchodzących sezonach modne będą gęste, naturalne i nieco potargane brwi. Jednak jeśli wyregulowałaś je zbyt mocno, wystarczy, że kredką dorysujesz kilka kresek imitujących nowe brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *