Bawełniana, satynowa, a może jedwabna? Podpowiadamy, jaka poszewka jest najlepsza dla włosów!

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy pościel ma wpływ na wygląd Twoich włosów? Od razu podpowiemy, że jak najbardziej ma! Dzięki odpowiedniej poszewce możesz odpuścić sobie nocne fryzury i swobodnie spać w rozpuszczonych włosach bez narażania ich na uszkodzenia mechaniczne. Włosy mają bezpośrednią styczność z poszewką przez całą noc, a więc minimum kilka godzin każdej dobry. Dlaczego więc nie zapewnić im najlepszej ochrony podczas tego czasu? Podpowiadamy, jaka poszewka będzie najlepsza dla naszych włosów! 

Poszewka bawełniana

To zdecydowanie najpopularniejsza opcja. Jednak dobrze byłoby się z nią raz na zawsze pożegnać na rzecz satynowej bądź jedwabnej poszewki. Dlaczego? Szorstkość bawełnianej poszewki sprawia, że włosy są narażone na tarcie i uszkodzenia. Dodatkowo bawełna pochłania wilgoć, zamiast zatrzymywać ją w strukturze włosów. Przez to mogą gromadzić się bakterie. To jak, wymienisz swoją bawełnianą poszewkę?

Poszewka satynowa 

Dzięki satynowej poszewce włosy po wstaniu nie są odgniecione. Dzięki temu, że satyna jest śliskim materiałem, włosy są błyszczące i wygładzone z rana. Satyna ma pozytywny wpływ nie tylko na włosy, ale również na twarz – nie przyczynia się do powstawania zmarszczek. Satyna jest szybkoschnącym materiałem, jest to zdecydowanie plus, ponieważ poszewki powinnyśmy prać naprawdę często (najlepiej co najmniej raz w tygodniu). Wadą poszewki satynowej jest to, że włosy mogą się przez nią elektryzować. Zaletą jest to, że nie jest tak droga jak poszewka jedwabna.

Poszewka jedwabna 

To najlepsza poszewka, jaką możesz wybrać! Jedwab jest niesamowicie gładkim materiałem. Jedwabne poduszki zapobiegają powstawaniu zmarszczek, a ani włosy, ani skóra nie odgniata się na niej. Warto zaznaczyć, że ma również pozytywny wpływ na brwi i rzęsy – nie zahacza i nie wyrywa ich. Włókna jedwabiu wpływają także na nawilżenie włosów, a dodatkowo są ze sobą tak mocno splecione, że nie gromadzi się w niej kurz, ani roztocza. Dlatego jest to idealna opcja dla alergików. Jedwabna poduszka ma również ten plus, że latem chłodzi, a zimą ogrzewa, a to za sprawą właściwości termoregulacyjnych tej tkaniny.  Czy to tkanina idealna do spania? Myślimy, że tak! Czy ma jakieś minusy? Niestety tak. Jej największym minusem jest jej dość duża cena. Jednak zdecydowanie warto na nią oszczędzać, ponieważ poszewka jedwabna to najlepszy możliwy wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *