Spray termoochronny do włosów – dlaczego trzeba chronić włosy przed gorącem?

Czy często suszysz włosy suszarką, lub zdarza ci sie sięgnąć po prostownicę? Wysokie temperatury nie pozostają bez uszczerbku dla włosów. Dlatego nawet jeśli na codzień dobrze o nie dbasz, stosujesz maski do włosów i odżywki, wiedz, że włosy mogą się niszczyć, jeśli nie ochronisz ich przed nawiewem suszarki, gorącem prostownicy, a nawet silnym słońcem. Jak to zrobić? Po prostu sięgnij po termoochronny spray do włosów!

Czym jest spray termoochronny do włosów?

To płynny lotion, zamknięty w buteleczce z atomizerem. Zdarzają się też kosmetyki, które mają formę balsamów lub serum, ale są one nieco żmudne w aplikacji, a ze względu na swoją ciężką formułę, mogą zostawiać ślad na włosach, tworząc nieładny osad. Dlatego najpopularniejszą formą jest właśnie termoochronny spray do stylizacji włosów. Pamiętaj, że włosy składają się z cząstek wody. Jesli działa na nie wysoka temperatura, woda wytrąca się i włos zaczyna się przesuszać. Staje się kruchy, łamliwy, tarci elastyczność i blask, nawet może wypadać, ponieważ jego cebulka także może ulec przesuszeniu i osłabnąć.

Jak działa termoochronny spray do włosów?

Spray do układania włosów na gorąco jest czymś innym, niż zwykły lakier do włosów. Przede wszystkim nie usztywnia struktury włosa w takim stopniu, ale ma działanie modelujące. Otula włos mikroskopijną powłoką, tworząc na nich swego rodzaju tarczę, która chroni włosy. Dzięki temu wysokie temperatury emitowane przez suszarkę czy prostownice nie są dla pasm tak szkodliwe. Ponadto spray teromoochronny zawiera też często składniki, które odżywiają włosy podczas modelowania.

Jak stosować spray termoochronny do włosów?

Stosowanie jest bardzo łatwe: spray można rozpylać zarówno na wilgotne, jak i suche włosy. Następnie sięgamy po prostownicę lub suszarkę i modelujemy fryzurę, do uzyskania pożądanego efektu. Spray chroni pasma podczas stylizacji i pozostawia je gładkie, lśniące i idealnie proste.

Spray termoochronny – efekty. Czy naprawdę działa?

Oprócz ochrony przed gorącem spray termoochronny dobrej jakości poprawi też wygląd włosów: wygładzi, ujarzmi niesforne kosmyki, zdyscyplinuje włosy i sprawi, że twoja fryzura będzie idealna przez cały dzień.

Najlepsze termoochronne spraye do włosów rzeczywiście zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą. Zwłaszcza, jesli nie prostujesz włosów nagminnie, możesz mieć pewność, że wysoka temperatura nie zaszkodzi im w takim stopniu, jak bez termoochrony. Warto jednak pamiętać, że przy częstym używaniu prostownicy wiązania siarczkowe we włosach mogą ulec rozerwaniu, co znacznie osłabia strukturę włosa. Jeśli suszysz włosy kilka razy w tygodnou – spray termoochronny z pewnością zabezpieczy pasma przed wzmożoną utratą wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *