Pękające naczynka krwionośne. Co zrobić, aby mieć ładną twarz i nogi?

Pękające naczynka na nogach i na twarzy są zmorą wielu kobiet. Odbierają pewność siebie, przeszkadzają w codziennym życiu i psują makijaż. Jak się z nimi rozprawić? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i laserowe zamykanie naczynek. Na czym polega ten zabieg?

Czerwone plamki i rumień, popularnie nazywane pajączkami, są oznaką cery naczynkowej. Problem ten dotyczy zarówno młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Do przyczyn pojawiania się tych niedoskonałości zaliczane są między innymi: geny, wrażliwa skóra, problemy hormonalne i krążeniowe, nadciśnienie tętnicze. Kondycję naczynek krwionośnych pogarszają także długie kąpiele słoneczne, noszenie butów na wysokich obcasach i siedzący tryb życia. Zmiany na skórze powstają latem lub zimą. Pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury naczynia włosowate rozszerzają się, ich przepuszczalność jest wyższa, a ścianki naczyń krwionośnych stają się cieńsze. Wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia stanów zapalnych poprzez oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pękające naczynka krwionośne na twarzy mogą świadczyć o trądziku różowatym lub alergii. Te, które pojawiają się na nogach mogą być oznaką niedrożności żył i żylaków.

Jak radzić sobie z pękającymi naczynkami krwionośnymi na nogach i twarzy? Stosuj specjalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej. Przydadzą się także kremy z witaminą K, C i P. Produkty te wzmacniają i uelastyczniają ścianki naczyń krwionośnych i ograniczają wrażliwość skóry. Pomogą również kosmetyki z zawartością kolagenu, rutyny, lipy, miłorzębu i arniki górskiej. Kuracja powinna trwać kilka miesięcy – tylko w taki sposób pozbędziesz się czerwonych pajączków.

Równie dobrym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg pozwala trwale usunąć problem i poprawić wygląd skóry. Przeciwwskazaniami są: ciąża, cukrzyca, mocna opalenizna, przyjmowanie leków światłouczulających i przeciwzakrzepowych. Laserowe zamykanie naczynek najlepiej przeprowadzać podczas zimy lub wczesną wiosną. Popękane naczynka na nogach usuwa się po wykonaniu badania dopplerowskiego. W trakcie terapii używa się lasera pulsującego barwnikowego lub metody zwanej skleroterapią. Ta ostatnia polega na wstrzykiwaniu w zmienione chorobowo miejsca substancji, która oddziałuje na wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych. Efekty zauważalne są po kilku dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *